12:08 23 جولای 2019
احساس یک نوجوان امریکایی پس از اصابت با صاعقه

احساس یک نوجوان امریکایی پس از اصابت با صاعقه

© AFP 2019 / Yasser Al-Zayyat
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

نوجوان امریکایی که پس از اصابت با رعد و برق؛ جان سالم بدر برده است در برنامه " صبح بخیر امریکا" آنچه را که بر وی گذشت، با بیننده ها به اشتراک گذاشت.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از شبکه تلویزیون امریکایی ABC؛ یوزی ودمن، نوجوان 13 ساله امریکایی ساعت 8 بامداد 13 آگست با دوستش در پرک اریزونا مصروف قدم زدن بود؛ که با اصابت رعد و برق روبرو شد.ضربه رعد و برق او را تا ارتفاع تقریبا 3 متر از زمین بلند کرد.
وی می گوید این اصابت باعث شد تا قلب او برای مدتی از حرکت بازماند. هر لحظه ممکن بود نوجوان جان خود را از دست دهد؛ اما یک تن از عابران به کمک او شتافت و با دادن تنفس مصنوعی او را از خطر مرگ نجات داد.
این پسرکه چندین شکستگی بدن داشت به بیمارستان منتقل شد.  

باران و رعد وبرق مرگبار در هند
© REUTERS / Mohammad Ponir Hossain

وی می گوید، او سه روز پس از این اتفاق در بیمارستان به هوش آمد و فکر می کرد که خواب دیده است و فقط بیاد دارد که احساس شدید گرما داشت و سپس همه چیز مثلیکه خاموش شد.
به گفته این نوجوان اسکیت بوردی را که او در دست داشت وی را از مرگ حتمی نجات داده است. او معتقد است که اسکیت بورد باعث شده است که از شدت رعد و برق جلوگیری شود، زیرا بخش زیاد انرژی به زمین ارسال شد.
اما مادر وی می گوید، اسکیت بورد باعث شد که رعد و برق به پسرش اصابت کند.
شارژ حاصله از رعد و برق معمولا یک میلیارد " ژوئل" قدرت دارد و این انرژِ کفایت می کند که یک چراغ 60 ولت به مدت شش ماه خاموش نشود.
90 در صد افرادی که با رعد و برق اصابت می کنند معمولا نجات می یابند، اما اکثر اوقات آنها سوختگی های متفاوت بدن دریافت می کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر