13:28 05 جون 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

روسیه در قیمت سیستم دفاع هوایی اس-400 به هند، تخفیف می‌دهد.

به گزارش اسپوتنیک، دمیتری شوگایف، رئیس سرویس فدرال همکاری تخنیکی-نظامی روسیه اعلام نمود که روسیه در قیمت "اس-400" به هند تخفیف می‌دهد.

وی گفت:"هند برای روسیه شریک استراتژیک است. از اینرو ما علایق شرکای خود را در نظر می‌گیریم و بدون آنکه به خود ما ضرر وارد شود، سعی می‌کنیم تخفیف‌هایی در قیمت سیستم دفاع هوایی اس-400 برای آنها قایل شویم. پایه و اساس کامل برای امضای قرارداد اس-400 آماده شده است. روی تمام جنبه‌های فنی و تجاری این قرارداد توافق صورت گرفته و فکر می‌کنم ما به امضا شدن آن نزدیک شده ایم".

وی همچنان یادآور شد که به امضا رسیدن این قرارداد در نشست روسیه-هند در ماه اکتوبر "منطقی و زیبا" خواهد بود.

در آغاز ماه اگست گزارش شده بود که هند از تحریم‌های امریکایی به دلیل خرید اس-400 در امان خواهد ماند. اما به باور شوگایف "بدون شک، امروز نیز هند تحت فشار شدید قرار دارد" و این فشار همچنان ادامه دارد.

در ماه جولای شورای خریداری‌های دفاعی هند، اصلاحات در معامله با روسیه مبنی بر خرید اس-400 را به تصویب رساند. در اخیر ماه می اعلام شد که ارزش عمومی این قرارداد بیشتر از 6 میلیارد دالر است.

در آغاز سال جاری نشریه Defense News گزارش داده بود که مذاکرات میان روسیه و هند مبنی بر خریداری اس-400 به دلیل قیمت بلند این سیستم، با مشکلات مواجه شده اند.

مرتبط:

احتمال ازسرگیری پروژه مشترک جنگنده های روسیه - هند
هند برخلاف خواست امریکا از روسیه اس-400 می خرد
مذاکرات روسیه - هند در خصوص فروش اس-400 به هند
یک ‌گام دیگر هند برای خرید اس-400 روسیه
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر