23:21 15 جولای 2019
حمله داعش به نیروهای دولتی سوریه

حمله داعش به نیروهای دولتی سوریه

© Sputnik / Mikhail Voskresenskiy
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

در حمله جنگجویان داعش به یک پوسته نیروهای دولتی سوریه در ولایت سویداء دستکم ۴۰ نظامی کشته و زخمی شده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از Al-Masdar، یک حمله کننده انتحاری موتر مملو از مواد انفجاری خود را در نزدیکی پوسته نیروهای دولتی سوریه در ولایت سویداء این کشور منفجر نمود. در نتیجه این حادثه دستکم ۴۰ سرباز سوریایی کشته و زخمی شده اند.

پس از این حمله جنگجویان داعش تلاش کردند تا حلقه محاصره تل الصفا را بشکنند، که با جواب کوبنده‌ی نیروهای امنیتی روبرو شدند.

در حال حاضر جنگ در منطقه خیربت الخوائی و در نزدیکی قریه کبرشیخ ادامه دارد. تروریست ها همچنین در صدد بازگرداندن کنترول بر ارتفاعات استراتیژیک تل القانم، جایی که آخرین پایگاه داعش در جنوب شرق سوریه قرار دارد، هستند.

گفتنی است چندی پیش. بریت مک گیرک، نماینده ویژه رئیس جمهور ایالات متحده در ائتلاف بین‌المللی علیه داعش به خبرنگاران گفت که هدف حضور نظامی امریکا در سوریه نابودی کامل داعش میباشد و ایالات متحده برای انجام مرحله نهایی عملیات نظامی علیه گروه تروریستی داعش در سوریه آمادگی میگیرد.

یادآوری میکنیم، گروه تروریستی «دولت اسلامی» (داعش) در سال ۲۰۱۴ با تصرف شهرهای بزرگی در سوریه و عراق، از جمله رقه و موصل ادعای "خلافت" کرد. در همان سال امریکا و متحدین اش عملیات مشترک نظامی علیه این گروه تروریستی در خاک سوریه و عراق را آغاز کردند.

مرتبط:

حمله داعش به ارتش امریکا در سوریه
آمادگی امریکا برای انجام مرحله نهایی عملیات نظامی علیه داعش در سوریه
حمله جنگنده‌های عراقی به "اتاق عملیات" داعش در سوریه
نابودی بزرگترین سنگر داعش در سوریه
برادر ارشد یکی از رهبران داعش* در سوریه کشته شد
عملیات نظامی ائتلاف بین المللی علیه داعش در سوریه چی وقت پایان خواهد یافت؟
بزرگترین پایگاه مرزی داعش در سوریه نابود شد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر