12:28 23 جولای 2019
مخالفت ترامپ با تعریف و تمجید از مک‌کین توسط کاخ سفید

مخالفت ترامپ با تعریف و تمجید از مک‌کین توسط کاخ سفید

© Sputnik / Alexei Vitvitsky
جهان
دریافت لینک کوتاه
1 0 0

رییس جمهور امریکا با مخالفت با تعریف و تمجید از سناتور درگذشته امریکایی، مانع نشر اعلامیۀ رسمی کاخ سفید مبنی بر درگذشت وی شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه واشنگتن پُست، منابع در دولت امریکا گفته اند که کارمندان کاخ سفید به مناسبت درگذشت سناتور جان مک‌کین، یک اعلامیۀ رسمی که در آن از مک‌کین بخاطر قهرمانی وی در جنگ ویتنام، اسیر شدنش و خدمتش به ایالات متحده، تعریف شده بود، ترتیب نموده بودند.

اما دونالد ترامپ، رییس جمهور ایالات متحده امریکا نشر یک توییت را بر نشر اعلامیه رسمی کاخ سفید ترجیح داده است، در حالیکه سارا ساندرز، سخنگوی کاخ سفید و جان کلی، رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید بر نشر اعلامیۀ رسمی تاکید داشتند.

پس از درگذشت سناتور مک‌کین، شب دوشنبه رییس جمهور ترامپ با نشر یک توییت درگذشت وی را تسلیت گفت و کاخ سفید هیچ اعلامیۀ رسمی در پیوند با این واقعه نشر نکرد.

سناتور مک‌کین که یکی از سیاست‌مداران درگیر در مشکلات افغانستان بود، به سن 81 سالگی بنابر بیماری سرطان مغز درگذشت. مراسم به خاک سپاری وی به تاریخ 2 سپتمبر در شهر اناپولیس، مرکز ایالت مریلند امریکا برگزار خواهد شد.

قبل از این روزنامه نیویارک تایمز گزارش داده بود که ترامپ به مراسم به خاک سپاری مک‌کین دعوت نشده است، در حالیکه در این مراسم مایک پنس، معاون رییس جمهور امریکا و همچنان رییس‌های جمهور پیشین این کشور — باراک اوباما و جورج دبلیو بوش شرکت خواهند داشت.

 

مرتبط:

عدم شرکت ترامپ در مراسم دفن مک کین
انتقاد مک کین و مک فال از رفتار ترامپ در دیدار با پوتین
تمسخر یک مقام کاخ سفید به بیماری سرطان جان مک کین
سناتور مک کین جزئیات تعین رئیس جدید سازمان سیا را بیان کرد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر