جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

روسیه از افزایش حاملین راکت‌های کروز امریکا در خاور میانه همزمان با توطئه حمله کیمیاوی در سوریه، خبر داده است.

به گزارش اسپوتنیک، جنرال ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام نموده است که ایالات متحده امریکا تعداد حاملین راکت‌های کروز را در خاورمیانه افزایش می‌دهد و این مرتبط با آمادگی برای صحنه‌سازی استفاده از سلاح کیمیاوی در ادلب سوریه، می‌باشد.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفت: "ایالات متحده امریکا به افزایش تعداد حاملین راکت‌های کروز در منطقۀ خاورمیانه ادامه می‌دهد، این با آمادگی توطئه جدید اتهام استفاده از سلاح کیمیاوی، ارتباط دارد".

قبل از این وزارت دفاع روسیه از رسیدن متخصصین خارجی و آمادگی آنها برای صحنه‌سازی "حمله کیمیاوی" در منطقه کفر زیتا در ولایت ادلب سوریه، خبر داده بود.

جنرال ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه دیروز یکشنبه (26 اگست) اعلام نمود که براساس اطلاعات باشندگان ولایت ادلب به مرکز روسی آشتی طرف‌های درگیر در سوریه، متخصصین خارجی (انگلیسی‌زبان) برای صحنه‌سازی "حمله کیمیاوی" با استفاده از راکت‌های پُرشده از کلر، به منطقه جنوب این ولایت رسیده اند.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفت: "قرار است حمله راکت‌های پُرشده از مواد سمی در جریان دو روز آینده از راکت‌اندازها به منطقه مسکونی کفر زیتا که در شش کیلومتری جنوب هابیت موقعیت دارد، صورت بگیرد".

مرتبط:

سفیر سوریه در روسیه: سوریه هرگز از سلاح کیمیاوی استفاده نمی کند
سناریوی جدید حمله کیمیاوی؛ بهانه برای حمله هوایی بر سوریه
آمادگی جنگجویان برای حمله به نیروهای دولتی سوریه
آمادگی امریکا برای انجام مرحله نهایی عملیات نظامی علیه داعش در سوریه
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر