03:41 27 فبروری 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

اردوغان تاکید کرد که علی الرغم فشار امریکا قصد خرید اس-400 را دارد.

به گزارش اسپوتنیک، رجب اردوغان رئیس جمهور ترکیه گفته است، هنگامی که تروریست ها در سوریه به سمت ما راکت پرتاب کردند، همکاران ما (از ناتو) شروع به برداشتن سیستم های دفاع راکتی مستقر در ترکیه نمودند.

اردوغان گفت: هنگامی که تروریست ها در سوریه به طرف ما راکت پرتاب کردند و شهروندان ما را کشتند و زخمی کردند، همکاران ما (از ناتو) شروع به برداشتن سیستم های دفاع راکتی مستقر در ترکیه نمودند. ما به چنین سیستم دفاعی هوائی نیاز داریم، اما امریکائی ها حاضر به فروش چنین سیستم به ما نیستند، هنگامی که ما سعی می کنیم این مشکل خود را حل کنیم، برای ما موانع ایجاد می کنند. ترکیه به اس-400 نیاز دارد و این توافقنامه مسئله حل شده است. من امیدوارم که در آینده نزدیک این سیستم ها را بدست بیآوریم.او از واشنگتن انتقاد کرد که در تلاش است تا اس-400 را به تحویل اف-35 ربط دهد. او گفت: آنها می خواهند حتی تحویل طیارات را که ما قبلا پول آنها را پرداخت ایم به ما متوقف کنند. ما قبلا 900 ملیون دالر پرداخت کرده ایم. ما باید 120 فروند اف-35 تحویل بگیریم.
در دیسامبر 2017، ترکیه و روسیه موافقتنامه اعتباری برای تحویل S-400 را امضا کردند.
پیش از این گزارش شده است که کنگره امریکا قصد دارد تا عرضه اف-35 را به ترکیه به دلیل برنامه های انقره برای خرید سیستم دفاع راکتی اس-400 از روسیه متوقف کند.

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر