17:11 23 مارچ 2019
تانک های ترکیه در جوار سرحدات سوریه

اعزام تانک های ترکیه به سرحد سوریه+ویدیو

© REUTERS / Umit Bektas/
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10

وزارت دفاع ترکیه تانک های مدرن نوع M60T ساخت کمپنی ASELSAN را به سرحدات سوریه اعزام نموده است.

اسپوتنیک به نقل از Anadolu، قطار بزرگ از تانک های ترکی با عبور از مناطق انتاکیه و یایلاداغى به ولایات ختای اعزام گردیده اند.

فورهای حامل تانک ها بعد از هاتای به نواحی سرحدی با سوریه حرکت می نمایند.
اردوی ترکیه در اگست 2016 آغاز عملیات "سپر فرات" علیه شبه نظامیان گروه تروریستی داعش (گروه ممنوعه در روسیه) آغاز نمود. صدراعظم ترکیه در پایان ماه مارچ 2017 گفت که این عملیات با موفقیت انجام شد. عملیات سپر فرات از منطقه غربی رود فرات و بین سرحد ترکیه-سوریه آغاز شده و شورشیان مورد حمایت ترکیه توانستند ابتدا با تصرف مناطق تحت کنترل داعش به جرابلس نفوذ و آنرا تصرف کنند
پیش از این، رجب طیب اردوغان در سخنرانی خود در حزب حاکم عدالت و توسعه در استانبول، هدف اصلی عملیات ترکیه در سوریه و عراق را فاش ساخت. به گفته رئیس جمهور ترکیه، آنها عملیات نظامی خود را تا نابودی شبه نظامیان "از کوبانی در شمال سوریه، از سنجار تا قندیل در عراق" ادامه خواهند داد. در این مناطق، گروه های کرد وجود دارند که ترکیه آنها را تروریست می خواند. به عقیده وی، ترکیه به عنوان قدرتمند ترین کشور در منطقه و در آینده ای نزدیک تبدیل به یکی از بازیکنان بزرگ در عرصه سیاسی جهان تبدیل خواهد شد، در حالی که تلاش برای ترسیم سرحدها بین کشورها و این "تقسیم" از اراده ترکیه و مردم ترکیه خارج است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر