14:30 20 مارچ 2019
در انگلستان، سخت‌جانی ترزا می را با راسپوتین مقایسه نمودنددر انگلستان، سخت‌جانی ترزا می را با راسپوتین مقایسه نمودند

در انگلستان، "سخت‌جانی" ترزا می را با راسپوتین مقایسه نمودند

© Sputnik / © AP Photo / Frank Augstein
1 / 2
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

سخنرانی‌نویس اسبق نخست‌وزیر بریتانیا، ترزا می را راسپوتین مدرن خوانده است.

به گزارش اسپوتنیک، جان ماکترنان، سخنرانی‌نویس اسبق تونی بلیر، نخست‌وزیر پیشین بریتانیا در مقاله‌یی که برای سی‌ان‌ان نوشته، ترزا می، نخست‌وزیر فعلی بریتانیا را راسپوتین امروزی عنوان کرده است.

وی در مقاله‌اش نوشته است: "هر هفته برای می، بدتر از پیش است. وی راسپوتین مدرن است. به او شلیک می‌کنند، می‌خواهند او را ضربه بزنند و مسموم کنند، اما او به رفتن ادامه می‌دهد".

وی همچنان درمورد مقالهٔ بوریس جانسون که به تاریخ ۳ سپتمبر در روزنامه دیلی تلگراف نشر شد، ابراز نظر کرده است. جانسون با انتقاد از موقف حکومت بریتانیا در مذاکرات با اتحادیه اروپا درمورد "بریکزیت"،‌ آنرا "بیرق سفید درحال اهتراز" خوانده است.

به عقیدهٔ ماکترنان، جانسون می‌خواهد با این اظهاراتش توجه مردم را به خود جلب کند.

در رفراندومی که سال ۲۰۱۶ در بریتانیا برگزار شد، بیش از نیم بریتانیایی‌ها خواستار بیرون‌شدن این کشور از اتحادیه اروپا شدند. در ماه جون سال جاری، پارلمان بریتانیا، تصمیم بیرون‌شدن از اتحادیه اروپا را به تصویب رسانید.

 شب ۱۶ دسمبر سال ۱۹۱۶ گریگوری راسپوتین که به دلیل نزدیکی با خانواده نیکولای دوم، امپراطور روسیه شهرت داشت، توسط سه تن از توطئه‌گران به قتل رسید.

اطلاعات درمورد چگونگی قتل راسپوتین منتاقض اند. توطئه‌گران نخست راسپوتین را به زیرزمینی بردند، به وی شراب و غذای زهرآلود دادند، و سپس به وی شلیک کردند. قاتلین ادعا داشتند که راسپوتین پس از این همه، از زیرزمینی بیرون شد و آنها مجبور شدند تا در سرک وی را تعقیب کنند و به قتل برسانند. بالاخره جسد وی را با ریسمان بستند و در دریای نوا انداختند.

مرتبط:

ترزا می هنگام فراغت چه مصروفیت دارد؟
ترزا می: ترامپ گفت به جای مذاکره با اروپا از آنها شکایت کن+ویدیو
ژست عجیب ترزا می در مقابل خانواده سلطنتی+عکس
عذر خواهی ترزا می به خاطر رسوایی جنسی در پارلمان بریتانیا
به چالش کشیدن "ترزا می" از سوی 5 وزیر کابینه بریتانیا
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر