06:20 11 دسمبر 2019
سوریه: امریکا از طریق اوکراین به تروریست ها جنگ افزار تهیه می کند

سوریه: امریکا از طریق اوکراین به تروریست ها جنگ افزار تهیه می کند

© Sputnik / Ilya Smagin
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

دبیر نخست گروه روابط بین الملل وزارت خارجه سوریه گفت، که ایالات متحده امریکا از طریق اوکراین برای تروریست ها جنگ افزار تهیه می کند.

به گزارش اسپوتنیک، علاء الدین سعید همدان دبیر نخست گروه روابط بین الملل وزارت امور خارجه سوریه درباره تقابل با قاچاق اسلحه در مفهوم مبارزه با تروریسم بین المللی چنین گفت:- "بدیهی است که ایالات متحده و متحدان شان، میزان زیادی از مهمات و اسلحه را از طریق کشور سوم به طور مثال کشورهای شرق اروپا، اوکراین، کشورهای بالکان ارسال می کند، تا جبهه النصره و داعش را از این طریق مجهز نماید". 

به گفته این دیپلمات سوری، امریکا جنگ افزارها را برای سایر گروهک ها نیز ارسال می کند. 
وی افزود:- "آنها از طریق واسطه ها این کار را انجام می دهند و نقش مهمی در بازار سیاه و قاچاق اسلحه دارند. صدها تن جنگ افزار هر روز از طریق بندر اردن ارسال می شود تابه جنوب روسیه و به دست تروریست ها بیافتد".

یادآوری می کنیم، که درگیری مسلحانه در سوریه از مارچ 2011 بدین سو ادامه دارد. بر اساس آمار سازمان ملل متحد، در این مدت 220 هزار تن کشته شده اند. مذاکرات بر سر حل این بحران، در آستانه و ژنو برگزار می‌شود. امریکا از سال 2014 در خاک سوریه، بدون موافقت دولت این کشور، در برابر داعش عملیات نظامی راه‌اندازی می‌کند. روسیه از سپتمبر 2015 بدین سو بر اساس درخواست رسمی دمشق بر علیه گروه تروریستی داعش عملیات نظامی اجرا می‌کند.

 

مرتبط:

ترامپ به سوریه درباره هرگونه حمله غیر مسئولانه به ادلب هشدار داد
چشم امید سوریه به راکت های ایرانی
اعزام تانک های ترکیه به سرحد سوریه+ویدیو
سخنان وزیر خارجه سوریه درباره روند بازسازی این کشور
افشای دستورالعمل محرمانه سازمان ملل درباره سوریه
اهداف احتمالی حملات هوایی امریکا به سوریه
امریکا و متحدانش می‌توانند طی 24 ساعت آماده حمله به سوریه شوند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر