00:23 26 جنوری 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

متخصصین سازمان صحی جهان اعلام داشته که 1،4 میلیارد نفر در آینده با خطر ابتلا به مرض شکر نوع 2-می، امراض قلبی-ریوی، زوال عقلی، سرطان سینه و روده ضخیم نسبت فعالیت ناکافی جسمانی مواجه خواهند شد.

نتائیج تحقیقات مربوطه در مجله «The Lancet Global Health» در آستانه سومین اجلاس مشورتی اسامبله عمومی سازمان ملل متحد به سطح عالی در باره مساله امراض غیرواگیر و عوامل خطر انکشاف آنها که در تاریخ 27 سپتمبر در نیویارک برگزار میگردد، نشر شده اند.

 تحقیقات نو: وقتیکه میمیریم، ما راجع به این میدانیم
© Sputnik / Alexander Polegenco
تحقیقات نو: وقتیکه میمیریم، ما راجع به این میدانیم

دوکتور ریگینا گوتهولد، مولف عمده تحقیقات گفته که بیش از یک چهارم مردم بزرگ سال طرز زندگی به حد ناکافی فعال پیش می برند و چنین تمایل همچنان حفظ گردیده است.

سازمان صحی جهان راجع به منبع تهدید برای 1،4 میلیارد نفر معلومات داده
سازمان صحی جهان راجع به منبع تهدید برای 1،4 میلیارد نفر معلومات داده

در گزارش گفته شده، از سال 2001 تا 2016 باشندگان کشورهای غربی با سطح بلند عواید و همچنان امریکای لاتین و حوزه کارابین زمان کمتری به فعالیت های جسمانی تخصیص میدهند. دانشمندان این را توسط گذار به طرز زندگی نشسته، افزایش وقت استراحت و این امر توضیح میکنند که در این مناطق به ترانسپورت موتری ترجیح بیشتر داده میشود. در عین حال در کشورهای با عواید پائین مردم با فشار بیشتر جسمانی در کار مواجه بوده و دسترسی کمتری بر وسایل نقلیه دارند.

حجرات مرض سرطان
© Fotolia /
حجرات مرض سرطان

طبق سفارشات سازمان صحی جهان، مردمان در سن 18-64 سال باید به فعالیت های جسمانی متوسط حداقل 150 دقیقه در هفته یا حداقل 75 دقیقه در هفته به تمرینات شدید وقف نمایند.

نظرپرسی که در بین مردمان 18 ساله انجام شده، 9،1 میلیون نفر را در 168 کشور در بر گرفته است.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر