03:42 27 جنوری 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

سفیر پیشین بریتانیا در ازبکستان نوشت، که بریتانیا در انتشار عکس های مظنونان دچار اشتباه شده و یا اینکه اصلا این عکس ها جعلی هستند.

به گزارش اسپوتنیک، کریت میوری سفیر پیشین بریتانیا در ازبکستان در وبلاگ خود نوشت: لندن در عکس های مظنونان در «قضیه اسکریپال» مرتکب اشتباهاتی شده یا اصلاً این عکس ها جعلی هستند.

به گفته وی، مسموم کنندگان احتمالی اسکریپال مامور پیشین سازمان مرکزی اطلاعات ارتش روسیه و یولیا دخترش قوانین فیزیک را نقض کرده اند، چون اسکرین شات های گرفته شده از دوربین های مدار بسته میدان هوایی گتویگ که به عنوان سند دست داشتن دو شهروند روسیه به نام های الکساندر پتروف و روسلان بوشیروف در این قضیه ارائه شده اند، در یک زمان در ساعت 16.22.43 در روز 2 مارچ 2018 تهیه شده است.
دیپلمات بریتانیایی همچنین خاطرنشان می سازد که شهروندان روسیه هر دو در راهروهای کاملاً یکسانی دیده می شوند و او که بارها در میدان هوایی گتویک لندن بوده، به خاطر ندارد که در آنجا چنین راهروهای اینقدر شبیه هم وجود داشته باشند.

وی اضافه می کند که آنها همچنین بدون چمدان هستند و تنها کیف های کوچکی روی شانه خود انداخته اند که نکته عجیبی است.
تردید های سفیر پیشین بریتانیا ما را به این نتیجه می رساند که جعلی بودن این عکس ها حاکی از آن می تواند باشد که دیگر اسناد ارائه شده از سوی اسکاتلند یارد برای اثبات دست داشتن روسیه در مسمومیت اسکریپال و دخترش نیز احتمالا ساختگی هستند.
یادآوری می کنیم، که سرگئی اسکریپال جاسوس بریتانیا و یولیا، دخترش روز 4 مارچ امسال در شهر سالزبری بریتانیا مسموم شدند. طرف بریتانیایی ادعا می کند که دولت روسیه در مسمومیت اسکریپال با ماده А234 دست داشته است، اما مسکو این اتهام را اکیدا رد می کند. به دنبال این رویداد بریتانیا و شماری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و همچنین امریکا، کانادا، ناروی، اوکراین ودیگر کشورها تصمیم گرفتند در پیوند با قضیه سالزبری دیپلمات های روسی را اخراج کنند.

 

مرتبط:

وجود تناقضات در عکس نشرشده مظنونین "قضیهٔ اسکریپال" توسط لندن
بریتانیا، اسامی روسها که در مسمومیت اسکریپال مظنون هستند، فاش کرد
پژوهشگران انگلستان عاملان مسمومیت اسکریپال را شناسایی کرده‌اند
مواد مسموم‌کننده اسکریپال، دو بریتانیایی دیگر را نیز مسموم ساخت
افشای سه دروغ بزرگ لندن در «قضیه اسکریپال»
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر