01:49 19 جولای 2019
حمله جنگجویان جبهه النصره به ولایت حماه

حمله جنگجویان جبهه النصره به ولایت حماه

© Sputnik / Mikhail Voskresenskiy
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

حملات راکتی جنگجویان گروه ترویستی جبهه النصره به مناطق مسکونی ولایت حماه ۳۹ کشته و زخمی برجا گذاشت.

به گزارش اسپوتنیک، جنرال الکسی سیگانکوف، رئیس مرکز روسی آشتی بین طرف های درگیر در سوریه در یک نشست خبری اظهار داشت که در نتیجه حملات راکتی جنگجویان گروه ترویستی «جبهه النصره»* به مناطق مسکونی شهر محرده ولایت حماه، ۹ غیرنظامی به شمول ۳ کودک کشته و بیش از ۳۰ تن دیگر زخمی شده اند.

جنرال الکسی سیگانکوف: «جنگجویان گروه تروریستی "هیئت تحریر شام"* که پیشتر به نام "جبهۀ النصره"* یاد میشد، از مواضع تشکیلات مسلح غیرقانونی "جیش الضا» ۱۰ راکت را به مناطق مسکونی شهر محرده ولایت حماه شلیک کردند. در نتیجه این حمله ۹ غیرنظامی به شمول ۳ کودک کشته و بیش از ۳۰ تن دیگر زخمی شده اند.»

این در حالی است که چندی پیش، مرکز روسی آشتی بین طرف های درگیر در سوریه اعلام کرده بود که هزاران جنگجوی گروه تروریستی «هیئت تحریر شام»* با سلاح های سنگین و وسایل نقلیه زرهی در ولایت ادلب سوریه متمرکز شده اند و برای حمله به مناطق تحت کنترول نیروهای دولتی سوریه آمادگی میگیرند.

یادآوری میکنیم، که درگیری مسلحانه در سوریه از مارچ ۲۰۱۱ بدین سو ادامه دارد. بر اساس آمار سازمان ملل متحد، در این مدت ۲۲۰ هزار تن کشته شده اند.    

گروه تروریستی «دولت اسلامی» (داعش) در سال ۲۰۱۴ با تصرف شهرهای بزرگی در سوریه و عراق، از جمله رقه و موصل ادعای "خلافت" کرد. در همان سال امریکا و متحدین اش، بدون موافقت دولت سوریه عملیات مشترک نظامی علیه این گروه تروریستی در خاک سوریه و عراق را آغاز کردند.      

روسیه از سپتمبر ۲۰۱۵ بدین سو بر اساس درخواست رسمی دمشق بر علیه گروه تروریستی داعش عملیات نظامی اجرا میکند.

* گروه های تروریستی ممنوع در روسیه

مرتبط:

تفنگداران نیروهای دریایی روسیه در سوریه پیاده شدند
رزمایش امریکا در سوریه به معنی اشغال بخشی از آن کشور است
سیاه رویی غرب در سوریه
محل نشست بعدی کشورهای ضامن آتش بس سوریه
متهم شدن امریکا به حمایت از سازمان های تروریستی در سوریه
تایید اقدامات روسیه در سوریه توسط مرکل
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر