08:33 20 سپتمبر 2019
روسیه خواستار برگزاری نشست فوق‌العادهٔ شورای امنیت سازمان ملل شد

روسیه خواستار برگزاری نشست فوق‌العادهٔ شورای امنیت سازمان ملل شد

© Sputnik / Alexei Panov
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 30
ما را در دنبال کنید

روسیه خواستار برگزاری نشست فوق‌العادهٔ شورای امنیت سازمان ملل متحد درمورد نتیجهٔ دیدار روسای جمهور روسیه، ترکیه و ایران شده است.

به گزارش اسپوتنیک، نمایندهٔ دایمی روسیه در سازمان ملل متحد روز دوشنبه، ۱۰ سپتمبر خواستار برگزاری نشست فوق‌العادهٔ شورای امنیت این سازمان مبنی بر دیدار روسای جمهور روسیه، ترکیه و ایران، ولادیمیر پوتین، رجب طیب اردوغان و حسن روحانی، شده است.

در خبرنامهٔ نشرشده توسط دفتر مطبوعاتی نماینده‌گی دایمی روسیه در سازمان ملل متحد ذکر شده است که ممکن این نشست، فردا (سه شنبه، ۱۱ سپتمبر) ساعت ۱۸:۰۰ به وقت مسکو (۱۹:۳۰ به وقت کابل) برگزار شود.

در خبرنامه آمده است: "روسیه با درنظر داشت علاقمندی شماری از اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد به نتیجهٔ نشست روسیه — ایران — ترکیه، خواستار برگزاری نشست فوق‌العاده شده است. وضعیت در اطراف ولایت ادلب سوریه که در حال حاضر نیروهای اصلی تروریستی بر آن تمرکز دارند، نیاز به توجه جدی دارد".

خبرنامه می‌افزاید: "تایید می‌کنیم که ادامه مبارزه با تروریست‌ها در قلمرو سوریه تا از بین‌بردن کامل آنها (تروریست‌ها) و آزادی مردم ملکی از دست تروریست‌ها برای ما وظیفهٔ فوری جامعه جهانی، شمرده می‌شود".

مرتبط:

نشست سران روسیه، ایران و ترکیه در تهران
واکنش شورای امنیت سازمان ملل به دیدار پوتین و ترامپ
روسیه، ایران و ترکیه از جامعه جهانی خواهان کمک به سوریه شدند
امریکا: خواستار همکاری با شورای امنیت بر سر تحریم‌ها علیه ایران هستیم
شرکت روسیه، ایران و ترکیه در کنفرانس سوریه در بروکسل
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر