12:31 02 جون 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

رسانه های هالندی، حکومت این کشور را به کمک به جنگجویان گروه مسلح «جبهه الشامیه» سوریه متهم نمودند.

به گزارش اسپوتنیک، تحقیقاتی که از سوی بنیاد پخش برنامه هالند (NOS) و روزنامه Trouw انجام شده، نشان میدهد که حکومت هالند به گروه مسلح «جبهه الشامیه»* در سوریه، که پیش از این از سوی لوی څارنوالی هالند به عنوان گروه تروریستی شناخته شده بود، کمک میکرد.

بر بنیاد گزارش، حکومت هالند به جنگجویان گروه متذکره تجهیزات، یونیفورم و لاری ها فرستاده است.

رسانه های هالندی خاطرنشان ساختند که این گروه در پیوند به قضیه علیه یکی از باشندگان هالند به عنوان گروه تروریستی شناخته شد. 

این در حالی است که، نماینده حکومت هالند به خبرنگاران گفت که لوی څارنوالی هالند هنوز هم به این موضوع پایبند است، اما باید به این واقعیت اشاره شود که گروه یادشده در پیوند به یک قضیه جنایی خاص به عنوان گروه تروریستی شناخته شده است.

به گفته رسانه های هالندی، حکومت این کشور علاوه بر گروه «جبهه الشامیه» به سایر گروه های مسلح در سوریه که به «نقض جدی حقوق بشر» و «همکاری با افراط گرایان» متهم هستند، نیز کمک نموده است.

یادآوری میکنیم، که درگیری مسلحانه در سوریه از مارچ ۲۰۱۱ بدین سو ادامه دارد. بر اساس آمار سازمان ملل متحد، در این مدت ۲۲۰ هزار تن کشته شده اند.    

گروه تروریستی «دولت اسلامی» (داعش) در سال ۲۰۱۴ با تصرف شهرهای بزرگی در سوریه و عراق، از جمله رقه و موصل ادعای "خلافت" کرد. در همان سال امریکا و متحدین اش، بدون موافقت دولت سوریه عملیات مشترک نظامی علیه این گروه تروریستی در خاک سوریه و عراق را آغاز کردند.      

روسیه از سپتمبر ۲۰۱۵ بدین سو بر اساس درخواست رسمی دمشق بر علیه گروه تروریستی داعش عملیات نظامی اجرا میکند.

* گروه تروریستی ممنوع در روسیه

مرتبط:

حملات قریب الوقوع امریکا به مواضع داعش در سوریه
ترامپ حمله به نیروهای روسیه را در سوریه بررسی می کند
استفاده از گاز کلر در برابر مخالفین دولت سوریه
آیا ترامپ به نیروهای روسیه و ایران در سوریه حمله خواهد کرد؟
آلمان شاید امریکا را در حملات هوایی به سوریه همراهی کند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر