09:29 16 جولای 2019
وزارت خارجه روسیه

عکس العمل مسکو در مقابل اتهام لندن

© AFP 2019 / Alexander Nemenov
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20

مسکو به بیانیه بریتانیا درباره مصاحبه مظنونین پرونده اسکریپال واکنش نشان داد.

وزارت خارجه روسیه در پاسخ به اتهام دروغ پردازی بریتانیا نسبت به سخنان مظنونین پرونده اسکریپال اعلام کرد، مشخص نیست که بر چه اساسی این بیانیه ها را منتشر می کنند.

به گزارش اسپوتنیک؛ در تاریخ 13 سپتامبر شبکه تلویزیونی "راشا تودی" مصاحبه ای با مظنونین پرونده اسکریپال منتشر کرد و طی اظهار داشتند که به مثابه سیاح به بریتانیا سفر کرده اند و ارتباط با افسران اطلاعاتی روسیه ندارند.
وزارت خارجه بریتانیا مصاحبه مظنونین دوسیه اسکریپال را که در روسیه صورت گرفته است "پیچیده و دروغ" خواند.
ماریا زاخاروا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: من تنها یک سوال دارم و آن اینست که برچه اساسی آنها این بیانیه را اعلام کرده اند؟ چرا این سخنان را دروغ خواندند؟ و چه موضوعی دقیقا در این بیانیه دروغ بوده است؟
سرگئی اسکریپال، جاسوس بریتانیا و یولیا ، دخترش روز 4 مارچ در شهر سالزبری بریتانیا مسموم شدند. طرف بریتانیایی ادعا می کند که دولت روسیه در مسمومیت اسکریپال با ماده А234 دست داشته است اما مسکو این اتهام را رد می کند.
مسکو بارها پیشنهاد تحقیقات مشترک در موضوع دوسیه اسکریپال را ارائه داد، در حالی که لندن از این پیشنهاد طرفه رفته و درخواست را نپذیرفته است.همچنین وزارت خارجه روسیه، ترزا می نخست وزیر بریتانیا را به دلیل اینکه او ساخت این سم در روسیه را تائید کرده بود دروغگو خواند، در حالی که آزمایشگاه پورتون این موضوع را رد کرد.
لندن نیز پس از مدتی تصاویری دو نفر را منتشر و ادعا کرد که آنها از افسران اطلاعاتی روسیه و مظنون به مسومیت اسکریپال هستند.
مسکو نیز اعلام کرد که این نام ها و تصاویر اثبات کننده چیزی نبوده و از اندن خواست برای همکاری، دست از متهم کردن بردارد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر