07:03 16 اکتوبر 2019
تلاش امریکا برای ایجاد ائتلاف نظارت بر اجرای تحریم‌های کوریای شمالی

تلاش امریکا برای ایجاد ائتلاف نظارت بر اجرای تحریم‌های کوریای شمالی

© Sputnik / Maksim Blinov
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رسانه‌های امریکایی گزارش دادند که امریکا قصد تشکیل ائتلافی چند ملیتی را دارد تا کشتی‌های سوخت رسان به کوریای شمالی که تحریم‌های سازمان ملل را نقض می‌کنند، رصد و تعقیب کند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از مجله امریکاییThe Wall Street Journal این ائتلاف چند ملیتی شامل، استرالیا،بریتانیا، کاناد، نیوزیلند، فرانسه، کوریای جنوبی و جاپان می‌شود.
طبق این گزارش کشورهایی که به این ائتلاف می‌پیوندند قرار است که کشتی‌ها و هواپیماهای خود را به منظور تعقیب آن دسته از کشتی‌های ناقض تحریم‌ها علیه کوریای شمالی اعزام کنند.  


در ‌عین ‌حال مقر این ائتلاف قرار است کشتی امریکایی یو اس اس بلوریج به عنوان یکی از کشتی‌های فرماندهی در نیرو‌های دریایی شماره هفتم امریکا باشد.
سازمان ملل در پاسخ به آزمایشات موشکی و هسته‌ای کوریای شمالی تاکنون چندین بار تحریم علیه این کشور اعمال کرده است. این تحریم‌ها به طور خاص فروش نفت به کوریای شمالی به همراه صادرات شماری از اقلام از این کشور نظیر منسوجات را ممنوع می‌کنند.
بر اساس گزارش مذکور این ائتلاف در راستای کمپین فشار حداکثری دونالد ترامپ، رییس جمهوری امریکا به پیونگ یانگ اعمال خواهد شد هر چند که از طرف دیگر دولت امریکا پروسه تنش زدایی با کوریای شمالی را نیز حفظ خواهد کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر