06:59 16 اکتوبر 2019
کوریای شمالی متهم به فروش سلاح به سوریه شد

کوریای شمالی متهم به فروش سلاح به سوریه شد

© Sputnik / Iliya Pitalev
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

کارشناسان سازمان ملل متحد شواهدی را مبنی بر نقض تحریم‌های اقتصادی توسط کوریای شمالی و فروش تسلیحات نظامی به کشورهای درگیر جنگ، ارایه کرده اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه وال استریت جورنال، کوریای شمالی به سوریه، یمن، لیبیا و دیگر کشورهای تسلیحات به‌فروش رسانیده است. علاوه بر این، کارشناسان به افزایش عرضهٔ مواد سوخت به کوریای شمالی توسط کشتی‌های روسیه و چین و همچنان افزایش انتقال ذغال سنگ به چین، متوجه شده اند.

در گزارش آمده است: "این نقض‌ها موثریت تحریم‌های اخیر سازمان ملل متحد را کاهش می‌دهند، (کوریای شمالی) به محدودیت‌هایی که در سال ۲۰۱۷ مبنی بر وارد نمودن مواد نفتی و منع صادر نمودن ذغال سنگ، وضع شده بودند، توجه نمی‌کند". از تحریم‌های مالی پیروی نمی‌شود و مامورین کوریای شمالی "تقریباً غیرقانونی" دست کم در پنج کشور، عملیات دارند.

جان دیگوری، نماینده دایمی ایالات متحده امریکا در سازمان ملل متحد به تاریخ ۱۳ سپتمبر اعلام کرد که واشنگتن خواستار برگزاری نشست فوق‌العاده شورای امنیت در امور کوریای شمالی را مبنی بر عدم رضایت از موضع روسیه، شده است.

قبل از این مسکو توانست کارشناسان کمیته ۱۷۱۸ را که از اجرای تحریم‌ها علیه کوریای شمالی نظارت می‌کند، را قانع بسازد تا در رژیم تحریماتی کوریای شمالی اصلاحاتی آورده، این تحریم‌ها را کاهش دهد.

در ماه دسمبر سال ۲۰۱۷ شورای امنیت سازمان ملل متحد تحریم‌ها علیه کوریای شمالی را پس از آزمایش راکت بالستیک توسط این کشور، شدت بخشید.

مرتبط:

پمپئو: روسیه تحریم‌ها علیه کوریای شمالی را تضعیف می‌کند
امیدواری امریکا به تقویت همکاری‌ با روسیه در مسئله کوریای شمالی
امریکا از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا تحریم ها در برابر کوریای شمالی را بررسی کند
پوتین: امریکا به تنهایی قادر به خلع سلاح هسته‌ای کوریای شمالی نیست
قصد ترامپ برای اعلام جنگ با کوریای شمالی افشا شد
رهبر کوریای شمالی خواهان متحد شدن دو کوریا
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر