03:32 27 فبروری 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

ترکیه بزرگترین دسته‌ی تجهیزات سنگین نظامی در طی چند ماه اخیر از قبیل تانک‌ها و وسایط زرهی مختلف را به شهر ادلب سوریه، فرستاده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه ترکی حریت (Hürriyet )، منابع در نیروهای مسلح ترکیه گفته است که این کشور در آستانۀ دیدار رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، بزرگترین دسته‌ی تجهیزات سنگین نظامی را به ادلب سوریه فرستاده است.

کاروان متشکل از 50 عراده واسطۀ نقلیه که تانک‌ها و دیگر وسایط نظامی زرهی را انتقال می‌داد، به شهر جسر الشغور، در ولایت ادلب سوریه که در آن یکی از 12 محل نظارتی اردوی ترکیه واقع است، رسیده است. رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه دلیل افزایش نیروهای مسلح ترکی در ادلب را نیازی برای دفاع از مردم ملکی خوانده است.

ولایت شمال غربی ادلب در حال حاضر آخرین منطقۀ بزرگ در سوریه است که توسط واحدهای مسلح اپوزیسیون کنترول می‌شود. براساس اعلامیه‌های مسکو و دمشق، در این منطقه نه تنها شورشیان بلکه جنگجویان گروه‌های مختلف تروریستی که به‌طور مداوم نیروهای حکومتی سوریه را هدف حملات قرار می‌دهند، نیز فعالیت دارند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به تاریخ 17 سپتمبر جهت بحث روی وضعیت فعلی در ادلب، با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در شهر سوچی روسیه ملاقات کرد.

به تاریخ 13 سپتمبر، نیروهای حکومتی سوریه حملات گستردۀ جنگجویان در ولایات ادلب و حما را دفع نمودند. نظامیان روسی در این عملیات‌ها اشتراک نداشته اند.

رهبران روسیه، ایران و ترکیه به تاریخ 7 سپتمبر در پیوند با وضعیت فعلی در سوریه مذاکرات سه جانبه انجام دادند. جوانب در این مذاکرات به راه حل مشترک برای بحران سوریه دست نیافتند.

مرتبط:

رسیدن تانک‌های ترکیه به سرحدات سوریه برای بازداری روسیه
اردوغان: ترکیه از مبارزه با ترویزم در سوریه قاطعانهٔ حمایت می‌کند
احضارات اردوی ترکیه برای عملیات جدید در سوریه
توافق ترکیه با امریکا برای حمله بر سوریه
هدف عملیات نظامی ترکیه در عراق و سوریه چی است؟
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر