10:40 20 جون 2019
Ил-20

فهرست کشته شدگان هواپیمای ایل -20 روسیه منتشر شد

CC BY-SA 2.0 / Dmitry Terekhov / Ilyushin IL-20
جهان
دریافت لینک کوتاه
130

شبکه تلویزیونی NTV روسیه، فهرستی کسانی را که در اثر سقوط هواپیمای " ایل – 20" در سوریه کشته شده اند منتشر کرد.

به گزارش اسپوتنیک، این فهرست شامل 15 نفر است که عبارت اند از: سرگئی گافریوتین، کنستاتین نظروف، الکساندر ویچرنین، تیمافی بارانوف، پاول تکاچینکو، الکساندر بورلاکا، گرئگوری زینوفیوف، دنیس گوردوف، رومان دالماتوف، ویکتور کواسنیکوف، الکسی سیدینوف، ولادیمیر یاکوفلییف، الکسی ارزامانوف و اندری سرگئینکوف.
وزارت دفاع روسیه با نشر یک خبرنامه، اعلام کرد که سرگئی شایگو، وزیر دفاع روسیه طی تماس تلفونی با اویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل، گفته است که مسوولیت سقوط هواپیمای نظامی ایل — 20 روسیه و مرگ 15 تن نظامی که خدمه این طیارۀ بودند، کاملاً به دوش اسرائیل می‌باشد. 


وزارت دفاع روسیه اطلاع داده است که 17 سپتمبر حوالی ساعت یازده شب (به وقت مسکو) ارتباط با هواپیمای روسی ایل — 20 که به پایگاه هوایی حمیمیم در حال بازگشت بود، قطع شد. براساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، این هواپیما با 15 تن خدمه پرواز در فاصله 35 کیلومتری از سواحل دریای مدیترانه قرار داشت.
چنانکه در وزارت دفاع روسیه گفته اند، در عین زمان چهار جنگندۀ اف — 16 اسرائیلی، بر ولایت لاذقیه سوریه حملات هوایی انجام می‌دادند، و از کشتی نظامی فرانسوی اوورن (Auvergne) نیز راکت پرتاب می‌شد.
در وزارت دفاع روسیه خاطر نشان ساخته اند که هواپیمای اسرائیلی قصداً در منطقه لاذقیه وضعیت خطرناک ایجاد نمودند، ابزارهای کنترول هوایی اسرائیل از قبل هواپیما ایل — 20 را دیده بودند، زیرا هواپیمای مذکور در حال فرود آمدن بود.
علاوه بر این، اسرائیل از انجام عملیات هوایی در منطقه لاذقیه به فرماندهی نیروهای روسی در سوریه اطلاع نداده بود. وزارت دفاع روسیه این اقدامات تحریک‌آمیز اسرائیل را یک اقدامت خصمانه خوانده است و به خود حق انجام اقدامات بالمثل را داده است.

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر