17:06 17 جون 2019
سفر فرمانده نیروهای هوایی اسرائیل به مسکو

سفر فرمانده نیروهای هوایی اسرائیل به مسکو

© Sputnik / Alexey Vitvitsky
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01

فرمانده نیروهای هوایی اسرائیل در پی سقوط طیاره نظامی روسیه در سوریه برای ارائه معلومات در مورد این حادثه وارد مسکو شد.

به گزارش اسپوتنیک، اردوی اسرائیل با نشر خبرنامه ای اعلام کرد که آمیکام نورکین، فرمانده نیروهای هوایی این کشور طی دیدار با مقامات نظامی روسیه، در مورد حادثه ای که در نتیجه آن طیاره نظامی ایل-۲۰ مربوط به قوای هوایی روسیه ساقط گردید، معلومات ارائه نمود.

در خبرنامه آمده است:‌ «هیئت اسرائیلی به رهبری آمیکام نورکین، فرمانده نیروهای هوایی اسرائیل طی چندین دیدار جداگانه با فرماندهان قوای هوایی روسیه و مقامات ارشد نظامی روسیه فدرال گفتگو نمودند. در جریان این دیدارها، افسران اسرائیلی اطلاعات مربوط به حادثه ای که در نتیجه آن طیاره روسی توسط سیستم های دفاع هوایی سوریه ساقط گردید، را به طرف روسی ارائه نمودند.»

گفتنی است، پیش از این ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه طی گفتگوی تلیفونی با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل اظهار داشت که عملیات نیروهای هوایی اسرائیل در سوریه نقض حاکمیت این کشور است. 

قابل یادآوری است، بر بنیاد اطلاع وزارت دفاع روسیه، ۱۷ سپتمبر حوالی ساعت یازده شب (به وقت مسکو) ارتباط با طیارۀ روسی ایل-۲۰ که به پایگاه هوایی حمیمیم در حال بازگشت بود، قطع شد. به گفته وزارت دفاع روسیه، این طیاره با ۱۵ تن خدمه پرواز در فاصله ۳۵ کیلومتری از سواحل بحیرۀ مدیترانه قرار داشت.  

وزارت دفاع روسیه افزود که در عین زمان چهار جت اف-۱۶ اسرائیلی، بر ولایت لاذقیه سوریه حملات هوایی انجام میدادند، و از کشتی نظامی فرانسوی اوورن (Auvergne) نیز راکت پرتاب میشد.  

مرتبط:

بشار اسد به پوتین: سقوط طیارهٔ ایل – ۲۰ نتیجهٔ تکبر اسرائیل است
رسانه های اسرائیل: باز باید خود را برائت داد
پوتین: عملیات نیروهای هوایی اسرائیل در سوریه نقض حاکمیت این کشور است
نماینده سوریه: اسرائیل عملیات ویژه را به خاطر ترک روسها از سوریه انجام داد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر