10:06 20 جون 2019
احضار سه سفیر اروپایی در ایران پس از حمله تروریستی اهواز

احضار سه سفیر اروپایی در ایران پس از حمله تروریستی اهواز

© AP Photo / Mehdi Pedramkhoo/Mehr News Agency
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

وزارت خارجه ایران سفیران هالند، دنمارک و بریتانیا را در پیوند با حمله تروریستی دیروز در جریان مراسم رسم گذشت در اهواز، به این وزارت احضار نموده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آژانس ایرنا، نمایندگان سه کشور گفته اند که در کشورهای شان اعضای گروه‌های تروریستی که در حملهٔ تروریستی اهواز دخیل اند، مخفیانه زندگی می‌کنند. ایران خواستار بازداشت و محاکمهٔ این افراد شد.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت: "این قابل قبول نیست که اتحادیهٔ اروپا تا زمانی که این اعضای گروه‌های تروریستی در خاک اروپا جرمی انجام ندهند، آنها را شامل لست سیاه نمی‌کند".

قاسمی همچنان افزود که وی انتظار دارد تا این حملهٔ تروریستی به‌طور قاطع از جانب هالند و دنمارک محکوم شود و نیز افرادی مسوول این حمله اند، به ایران سپرده شوند.

به دیپلومات بریتانیایی نیز گفته شده است، این وضعیت که به نمایندهٔ گروه تروریستی اجازه داده می‌شود تا با استفاده از شبکهٔ تلویزیونی لندن مسوولیت این حمله را به عهده بگیرد، قابل قبول نیست.

دیپلومات‌ها با ابراز تاسف عمیق در ارتباط با این حمله، وعده سپردند که تمام مسایلی که در این دیدار روی آنها بحث صورت گرفت، به حکومت‌های شان رسانیده شوند. این دیپلومات‌های خارجی همچنان از آمادگی کشورهای شان برای همکاری با ایران در تشخیص مجرمین و تبادلهٔ اطلاعات، خبر دادند.

یادآوری میکنیم، رسم گذشت نظامی نیروهای مسلح ایران مستقر در اهواز به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس ایران صبح امروز در شهر اهواز از ساعت ۸و ۳۰دقیقه به وقت کابل آغاز شد. ۳۰دقیقه بعد از آغاز رسم گذشت ۴نفر از میان جمعیت که لباس های نظامی به تن داشتند به مردمی که در حال مشاهده رسم گذشت بودند تیراندازی کردند. این حادثه ۲۴کشته و ۵۲زخمی برجا گذاشت.

بر بنیاد گزارش، ۲تن از حمله کنندگان کشته و ۲تن دیگر شان دستگیر شده اند.    

مرتبط:

داعش مسئولیت حمله به مراسم رسم گذشت در ایران را به عهده گرفت
بشار اسد حمله تروریستی امروز اهواز را محکوم کرد
ابراز همدردی روحانی با کشته شدگان حمله تروریستی امروز اهواز
واکنش تند ایران به حمله تروریستی بر رژه نظامی در اهواز+ عکس
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر