23:14 01 اپریل 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

نشریه اسرائيلی نوشته است که اقدامات واکنشی روسیه به حادثه سقوط طیارهٔ نظامی روسی در سوریه می‌تواند باعث "قطع‌شدن بال‌های" اسرائیل و محدودساختن ساحهٔ پرواز نیروهای هوایی اسرائیل در قلمرو سوریه شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشریه اسرائيلی Haaretz، اسرائيل امیدوار است که روسیه تنها برای یک هفته آسمان سوریه را مسدود نماید و پرواز در نزدیکی پایگاه‌های روسی را ممنوع قرار ندهد. در غیر آن جنگنده‌های اسرائیلی نمی‌توانند بر مناطق شمالی دمشق ضربات هوایی وارد کنند. همچنان اقدامات سخت روسیه می‌توانند باعث ایجاد ساحات امن برای نیروهای حکومتی سوریه و "حزب‌الله" شود که این عمل به ایران اجازه می‌دهد تا مواضع‌اش را در منطقه تقویت بخشد.

به تاریخ ۱۷ سپتمبر حوالی ساعت یازده شب (به وقت مسکو) ارتباط وزارت دفاع روسیه با طیارۀ روسی ایل — ۲۰ که به پایگاه هوایی حمیمیم در حال بازگشت بود، قطع شد. براساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، این طیاره با ۱۵ تن خدمه پرواز در فاصله ۳۵ کیلومتری از سواحل بحیرۀ مدیترانه قرار داشت.

چنانکه در وزارت دفاع روسیه گفته اند، در عین زمان چهار جنگندۀ اف — ۱۶ اسرائیلی، بر ولایت لاذقیه سوریه حملات هوایی انجام می‌دادند، و از کشتی نظامی فرانسوی اوورن (Auvergne) نیز راکت پرتاب می‌شد.

در وزارت دفاع روسیه خاطر نشان ساخته اند که طیارۀ‌های اسرائیلی قصداً در منطقه لاذقیه وضعیت خطرناک ایجاد نمودند، ابزارهای کنترول هوایی اسرائیل از قبل طیارۀ ایل — ۲۰ را دیده بودند، زیرا طیارۀ مذکور در حال فرود آمدن بود.

علاوه بر این، اسرائیل از انجام عملیات هوایی در منطقه لاذقیه به فرماندهی نیروهای روسی در سوریه اطلاع نداده بود. وزارت دفاع روسیه این اقدامات تحریک‌آمیز اسرائیل را یک اقدامت خصمانه خوانده است و به خود حق انجام اقدامات بالمثل را داده است.    

مرتبط:

سقوط طیاره ایل-۲۰: اسرائیل باید به اثبات برساند که به زندگی روس ها ارزش قائل است
اسرائیل اطلاعات درباره سرنگونی ایل-20 را به روسیه داد
وزارت دفاع روسیه: علت سقوط هواپیمای ایل - 20 "خرابی در "سیستم شناسایی خودی" نبود
بشار اسد به پوتین: سقوط طیارهٔ ایل – ۲۰ نتیجهٔ تکبر اسرائیل است
فهرست کشته شدگان هواپیمای ایل -20 روسیه منتشر شد
محل سقوط طیارۀ ایل – 20 روسی مشخص شد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر