04:04 01 جون 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

روسیه می تواند در مدت زمان 2 تا 3 ماه سیستم دفاع راکتی اس-300 را در سوریه جا به جا کند.

به گزارش اسپوتنیک، ویکتور موراخوفسکی سردبیر و کارشناس مجله «آرسنال اتیچستوا» گفت: در صورت نیاز مسکو می تواند سیستم دفاع هوایی اس-300 را در مدت زمان 2 تا3 ماه در دمشق جا به جا کند. اما همزمان با تحویل سیستم جدید لازم است که سیستم دفاع راکتی سوریه را بروز رسانی کند.

این کارشناس یادآوری می کند که در سال 2010، زمانی که توافق نامه ای بین سوریه و روسیه برای تحویل سیستم های دفاع راکتی به دمشق انجام شد، اسرائیل نگرانی خود را ابراز کرد و از مسکو خواست است که این کار را نکند.

او در ادامه افرود: اسرائیل متوجه شد که قرار است مجموعه دفاعی اس-200 با مجموعه دفاعی اس-300 در سوریه جایگزین شود و گفت: فدراسیون محترم روسیه، به نظر می رسد که با تحویل اس-300 به سوری ها باعث می شوید که تقریبا کل قلمرو اسرائیل تحت سیستم دفاع راکتی سوریه قرار بگیرد و هواپیماهای اسرائیلی بلافاصله پس از صعود می توانند توسط سوریه مورد هدف قرار بگیرند. این برای ما مناسب نیست، ما نگرانی و عمیق خود را بیان می کنیم و به شدت از شما می خواهیم که این قرارداد را اجرا نکنید.

موراخوفسکی گفت، که در حال حاضر دفاع هوایی سوریه با مجموعه های دفاعی اس-200 مسلح است.

پس از سرنگونی هواپیمای نظامی ایل-20 روسیه توسط اسرائیل پیوندها میان روسیه و اسرائیل به شدت به پایین ترین سطح رسیده است.

یادآوری می کنیم، که وزارت دفاع روسیه به تاریخ 17 سپتمبر در ساعت 23.00 به وقت مسکو  خبر داد، که ارتباط با هواپیمای روسی ایل-20 که به پایگاه حیمیم برمی گشت، قطع شده است. این هواپیما در فاصله ی 35 کیلومتری ساحل دریای مدیترانه پرواز می کرد. وزارت دفاع روسیه اطلاع داد، که تقریبا در همان لحظه چهارجنگنده اف-16 اسرائیلی به تاسیسات سوری در لاذقیه حمله کردند. براساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، جنگنده های اسرائیلی ، هواپیمای روسی را مخفی کرده و آنرا در معرض شلیک سیستم ضد هوایی سوریه قراردادند. در نتیجه ایل-20 با شلیک سیستم راکتی اس-200 سوریه که در آن 15 نظامی روسی در این هواپیما بودند، از بین رفت.

 وزارت دفاع روسیه خاطر نشان نمود، که هواپیماهای اسرائیلی شرایط خطرناکی را در منطقه لاذقیه ایجاد کرده اند، سیستم هدایت هوایی اسرائیل ممکن نبود که ایل-20 را ندیده باشد. در ضمن اسرائیل به فرماندهی ارتش روسیه در سوریه در خصوص عملیات برنامه ریزی شده در منطقه لاذقیه اطلاع نداده بود. وزارت دفاع روسیه اقدام تحریک آمیز اسرائیل را ، خصمانه نامیده و حق خود می داند که پاسخ مناسب به آن دهد.

 

مرتبط:

سوریه از کار اس-300 تمجید کرد
روسیه تحویل دستگاه اس-300 به سوریه را بررسی می‌کند
صربستان مجهز با راکت های دافع هوا اس-300 میشود
حالت آماده باش دستگاه های اس-300 و اس-400 در مناطق جدید روسیه
تحویل اس -300 به ایران ادامه دارد
روسیه در آینده نزدیک بخش دوم سیستم دفاع هوایی اس-300 را در ایران مستقر می کند
واگذاری رایگان اس-300 به قزاقستان
سنگ مانع روند پرداخت اس -300
نخستین اس-300 فردا وارد ایران می‌شود
استقرار اس-300 در قطب شمال
آغاز تحویل اس-300 به ایران
عنقریب اس-300 به ایران تحویل میگردد
ایران با اس-300 مدرن مجهز میشود
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر