19:34 04 جون 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

بریتانیا در آغاز سال جاری کشتی‌های تحت‌البحری اش را جهت حمله به سوریه به بحیره مدیترانه نفرستاده است، زیرا لندن امکانات مالی برای این عملیات نداشته است.

به گزارش اسپوتنیک، نشریه دیلی میل به نقل از منبع در وزارت دفاع بریتانیا نوشته است که در آغاز سال جاری ترزا می، نخست وزیر بریتانیا فرمان حمله بر سوریه را فرستاد و رسانه‌های دیگر بریتانیایی گزارش دادند که کشتی‌های تحت‌البحری مجهز با راکت‌های کروز در نیمه راه بحیره مدیترانه اند. در حالی که در واقعیت بریتانیا حتی یک کشتی هم به آنجا نفرستاده است.

 دیلی میل نوشته است که نیروهای مسلح بریتانیا به دلیل عدم امکانات لازم مالی و وضعیت تاسف‌بار اردوی بریتانیا، نتوانستند در این عملیات شرکت کنند.

این نشریه می‌افزاید که بنابر کاهش‌های متعدد بودجه دفاعی در بریتانیا، نیروهای مسلح این کشور به مشکل ماموریت‌های روزانه شان در ناتو را به انجام می‌رسانند. پس از پایان جنگ سرد، تعداد نیروهای اردوی بریتانیا بیشتر از 160 هزار نفر بود، در حالی که پس از اصلاحات در سال 2010 در هنگام حکومت دیوید کامرون، تعداد این نیروها دو برابر کاهش یافت.

علاوه بر این، حکومت جدید بریتانیا تصمیم دارد تا تعداد نیروهای مسلح این کشور را تا 50 هزار نفر کاهش دهد، که به این لحاظ، اردوی بریتانیا دو برابر کوچکتر از اردوی ایتالیا، اسپانیا و آلمان خواهد شد.

دیلی میل به عنوان مثال از واحد نیروهای بریتانیایی در پایگاه ناتو در استونیا که تعداد آنها به 800 سرباز و ده عراده تانک "چلنجر" که باید "با روسیه مقابله کنند"، یادآوری کرده است. این روزنامه بریتانیایی با اشاره به امکانات لوژستیکی و نظامی محدود این نیروها نوشته است که در صورت حملۀ روسیه، این نیروهای بریتانیایی "قربانی پوتین خواهند شد".

 

مرتبط:

امریکا، بریتانیا و فرانسه در تلاش توجیه حملهٔ راکتی شان بر سوریه
بریتانیا از کجا بر سوریه حمله خواهد کرد
بریتانیا حاضر به بمباران سوریه نشد
حمایت بریتانیا از پناهجویان سوریه
بریتانیا از روسیه خواست تا در استفاده از تدابیر کاهش تنش بر فراز آسمان سوریه ادامه دهد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر