18:24 11 دسمبر 2019
کاهش شدید قدرت رزمی کشتی‌های طیاره‌بر امریکاکاهش شدید قدرت رزمی کشتی‌های طیاره‌بر امریکا

کاهش شدید قدرت رزمی کشتی‌های طیاره‌بر امریکا

© REUTERS / US Navy/Mass Communication Specialist 2nd Class Scott Fenaroli/Handout © Photo / Official U.S. Navy Page
1 / 2
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 30
ما را در دنبال کنید

سرعت گسترش کشتی‌های طیاره‌بر امریکایی در 25 سال گذشته کاهش یافته است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از Business Insider، سرعت گسترش گروه کشتی‌های طیاره‌بر امریکایی در 25 سال گذشته کاهش یافته است و دلیل مشکلات تعمیر و سرویس گفته شده است که تنها در عملیات که در سال 2018 انجام شد 15 درصد از این کشتی‌ها قادر به استفاده بوده اند.


به گفته این نشریه، نیروهای دریایی امریکا، چنین کاهش سرعت گسترس در کشتی‌های طیاره‌بر خود را پس از اتمام جنگ سرد نشان داده اند.
این علائم مشکلات در کشتی‌های طیاره‌بر امریکا چند سال پیش ظاهر شد و این نشریه می‌گوید که کشتی‌های طیاره‌بر این کشور در دوره بین سال های 2000 و 2016 میلادی به خاطر تاخیرات رخ داده در تعمیر انها مدت 1300 روز بیکار بودند که معادل هفت سفر دریایی شش ماهه است.
علاوه بر این اکنون فقط نیمی از جنگنده ـ بمب افکن‌های عرشه ای F/A-18E/F "سوپرهورنت" ، طیاره‌های اصلی نیروی دریایی امریکا دارای آمادگی رزمی هستند.
به گفته مقامات نیروی دریایی امریکا دلیل این وضع شرکت بیش از حد نیروهای دریایی ایالات متحده در عملیات گوناگون در سراسر جهان پس از عملیات تروریستی 11 سپتمبر سال 2001 میلادی است.

این وضعیت در نیروی دریایی ایالات متحده امریکا سبب می‌شود که روسیه و چین نیروهای دریایی خود را به طور قابل توجهی تقویت کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر