23:18 01 اپریل 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزیر خارجه کوریای شمالی در خطابه خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت که تحریم‌ها بی‌اعتمادی این کشور به امریکا را تشدید می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، وزیر امور خارجه کوریای شمالی روز شنبه در خطابه خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت که تحریم‌ها بی‌اعتمادی این کشور به امریکا را تشدید می‌کند.


ری یونگ، اضافه کرد که کوریای شمالی به اجرای مفاد توافق حاصل شده میان رهبر کشورش و رئیس‌جمهور امریکا در اجلاس سنگاپور متعهد است. علی‌رغم این، پیونگ‌یانگ شاهد اقدامات متناظر از سوی ایالات متحده نیست.
وزیر خارجه کوریای شمالی تصریح کرد این کشور بدون اقدامات اعتمادساز از سوی آمریکا به هیچ عنوان به صورت یکجانبه خلع سلاح نخواهد کرد.
وی گفت: "بدون اعتماد به امریکا، هیچ اطمینانی درباره امنیت ملی ما وجود نخواهد داشت و در چنین شرایطی، امکان ندارد ما به صورت یکجانبه، ابتدا خودمان را خلع سلاح کنیم".
ابل یادآوریست که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور ایالات متحده امریکا با کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی به تاریخ 12 جون سال جاری در سنگاپور دیدار کرد. رئیس‌جمهور امریکا در حضور خبرنگاران از دیدار با رهبر کوریای شمالی ابراز خرسندی کرد.
بسیاری از تحلیلگران، این دیدار را به ویژه با توجه به هسته‌ای شدن کوریای شمالی، یک پیروزی بزرگ برای این کشور و مذاکره آن با امریکا را نیز "مذاکره‌ای از موضع قدرت" می‌دانند.

مرتبط:

امریکا با تحریم های خود کوریای شمالی را به زانو در نمی آورد
مخالفت مسکو با تحریمات یکطرفه علیه کوریای شمالی
ماکرون: کوریای شمالی تهدیدی هسته‌ای و راکتی برای جهان است
دعوت کوریای شمالی به محتد شدن در برابر تحریم های امریکا
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر