00:09 26 جنوری 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 02
ما را در دنبال کنید

ایالات متحده امریکا در صورت لزوم می‌تواند راه‌های دریایی روسیه را محاصره نموده و باعث جلوگیری از تامین انرژی روسیه به کشورهای منطقه خاورمیانه شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از Washington Examiner، راین زینکی، وزیر امور داخله امریکا، در جریان سخنرانی خود در یک انجمن صنعتی در شهر پیتسبرگ ایالت پنسیلوانیا ایالات متحده امریکا بیان داشت که ایالات متحده امریکا در صورت لزوم می‌تواند مسیرهای دریایی روسیه را مسدود کرده و باعث جلوگیری از عرضه انرژی روسیه به کشورهای منطقه خاورمیانه شود.

کاهش شدید قدرت رزمی کشتی‌های طیاره‌بر امریکا
© REUTERS / US Navy/Mass Communication Specialist 2nd Class Scott Fenaroli/Handout

زینکی گفت: "ما به لطف نیروهای دریایی مان این فرصت داریم تا اطمینان دهیم که مسیرهای ارتباطی دریا باز خواهد بود و در صورت لزوم ما این مسیر ارتباطی را می‌توانیم مسدود نمایم و باعث جلوگیری ازعرضه انرژی روسیه به بازار شویم".
علاوه براین، وزیر امور داخله امریکا گفته است که تنها منبع درآمد برای اقتصاد روسیه فروش منابع انرژی به کشورهای خاورمیانه است او همچنان می‌گوید که روسیه با دنبال کردند سیاستی فعال در این کشورها می‌خواهد نفت و گاز خود را در آنجا به فروش برساند.
وزیر امور داخله امریکا همچنان اشاره کرد که شرایط وضعیت ایران بسیار مشابه با وضعیت روسیه بوده و برای مقابله با این مسائل دو گزینه وجود دارد.

راین زینکی افزود: "یک گزینه نظامی است که من ترجیع نمی‌دهم که راه نظامی را پیش گرفت و گزینه دوم گزینه اقتصادی است که با فشار آوردن می‌توانیم انرژی خود را جاگیزین کنم ما قادر به انجام این کار استیم بخاطریکه امریکا بزرگترین تولید کننده نفت و گاز در جهان می‌باشد".

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر