22:27 15 جولای 2019
محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران

عربستان مصارف حمله به ایران را می پردازد

© REUTERS / Lucas Jackson
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10

عربستان حمله به ایران را شرط پرداخت دستمزد تروریست‌ها قرار داده است.

وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه با شبکه «سی‌.ان.ان» گفت عربستان سعودی از اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری فارس، گروهی که در اهواز حمله تروریستی انجام داد، حمایت مالی کرده است.

ظریف وزیر امور خارجه ایران در مورد حمله تروریستی که حین رسم وگذشت نظامی در ایران صورت گرفت، گفت: «این یک حمله تروریستی بود که شورای امنیت آن را محکوم کرد. مسئولیت این کار را کسانی بر عهده گرفتند که از پایتخت‌های اروپایی با تلویزیون‌های تحت حمایت مالی عربستان سعودی صحبت می‌کردند. این همه واقعیات است».
ظریف افزود: «ایالات متحده با گروه‌هایی که امنیت مردم ایران را تهدید می‌کنند، از جمله گروهی که با صدام در حمله به ایران هم‌دست بودند، تعامل دارد… ایالات متحده غیرطبیعی رفتار می‌کند و با تروریست‌ها صحبت می‌کنند».
ولیعهد عربستان: رهبر ایران هتلر خاورمیانه است
© REUTERS / Bandar Algaloud/Courtesy of Saudi Royal Court
وی تاکید کرد که عربستان سعودی گروه‌های تروریستی فعال در مرزهای ایران را حمایت مالی می‌کند، «در واقع شاهد هستیم که عربستان سعودی عملا پرداخت دستمزد بیشتر به این گروه‌ها را به انجام حمله (به ایران) مشروط کرده‌اند. ولی‌عهد عربستان سعودی یک و نیم سال پیش علنا اعلام کرد که آن‌ها جنگ را به داخل ایران می‌کشانند».
وی افزود: «این چیزی است که آن‌ها برایش تلاش می‌کنند. این واقعیت که ما نیروی دفاعی و اطلاعاتی قدرتمندی داریم و می‌توانیم اغلب این تلاش‌ها را خنثی کنیم، به این معنی نیست که آن‌ها در حال انجام اقدامی نیستند».
گفته میشود که سعودی ها سعی می ورزند رژیم ایران را سرنگون و ایران را نابود نمایند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر