05:16 11 دسمبر 2019
لغو کمک مالی 70 میلیون یورویی اروپا به ترکیه

لغو کمک مالی 70 میلیون یورویی اروپا به ترکیه

© AP Photo / Geert Vanden Wijngaert
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

کمک مالی 70میلیون یورویی اروپا به ترکیه توسط پارلمان اروپا به دلیل عدم پیشرفت های دموکراتیک در این کشور لغو شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، نشریه «دی سایت» آلمان نوشت: پارلمان اروپا به دلیل عدم پیشرفت‌های دموکراتیک در ترکیه کمک 70 میلیون یورویی به انقره را به منظور پشتیبانی از این کشور برای عضویت در اتحادیه اروپا را لغو کرد.

544 نماینده پارلمان اروپا به این طرح رای مثبت، 28 نفر رای منفی و 74 نفر هم رای ممتنع دادند. این مبلغ در بودجه سال 2018 اتحادیه اروپا ذخیره شده بود. پرداخت این مبلغ به ترکیه با این شرط گره خورده بود که انقره پیشرفت های قابل توجه و کافی در زمینه حاکمیت قانون، دموکراسی ، حقوق بشر و آزادی مطبوعات داشته باشد.

براساس اطلاعات پارلمان اروپا، اما با توجه به گزارش تحولات اخیر کمیسیون اتحادیه اروپا مربوط به 17 اپریل این اتفاق در ترکیه نیفتاده است. مقامات بروکسل هم به این نتیجه رسیده اند که ترکیه آشکارا از اتحادیه اروپا دور می شود. به این ترتیب شرایط برای پرداخت این کمک مالی به ترکیه برآورده نشده است. این پول حالا باید در چارچوب سیاست همسایگی اتحادیه اروپا از جمله برای سوریه و اقداماتی در ارتباط با پناهندگان در دریای مدیترانه هزینه شود.

یادآوری می کنیم، که پیوندهای ترکیه و اتحادیه اروپا پس از کودتای ناموفق جولای 2016 دچار افت و خیزهای بسیاری شده است. انقره برخی کشورهای اروپایی را متهم به حمایت از عاملان کودتای 2016 می‌کند و در برابر اتحادیه اروپا رهبران ترکیه را بدلیل آن چه محدودسازی آزادی بیان و عدم رعایت حقوق بشر می‌خواند، مورد انتقاد قرار می‌دهد.

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر