03:57 20 جون 2019
ترکیه: امریکا توافقات درمورد سوریه را اجرا نمی‌کند

ترکیه: امریکا توافقات درمورد سوریه را اجرا نمی‌کند

© AP Photo / Hussein Malla
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

امریکا نقشه راه منبج سوریه را که با ترکیه درمورد آن توافق نموده بود، اجرا نمی‌کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آژانس خبری ترکی اناتولی، ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه روز چهارشنبه (۳ اکتوبر) در کنفرانس خبری در پاسخ به سوال خبرنگاران در رابطه با موضوع منبج گفت: "تاکتیک ائتلاف وقت از سوی امریکا در موضوع منبج با گذر زمان تبدیل به مساله‌ای بزرگ شده است. نقشه راه منبج هر چه سریعتر باید به مورد اجرا گذاشته شود".

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بر سر مسئله اعلان تقویم ۹۰ روزه در نقشه راه منبج توافق حاصل شده گفت: "در شرایط حاضر باید مراحل آموزش مربیان، آموزش نظامیان حاضر در منطقه توسط این مربیان و سپس گشت‌زنی‌های مشترک در منبج به پایان رسیده بود. به دلایل واهی موعد انجام اقدامات مربوط به تاخیر انداخته می‌شود. ما خواهان توقف این روند هستیم. باید هر چه سریعتر امنیت تامین و مقدمات بازگشت اهالی منبج به خانه‌‌های خود آغاز شود. دوباره تکرار می‌کنم نقشه راه منبج باید هر چه سریعتر اجرا شود".

قبل از این رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه گفته بود که ایالات متحده امریکا وعده‌هایش مبنی بر اخراج تروریست‌های پ.ک.ک/ی.پ.گ از منبج سوریه، را عملی نکرد.

یادآوری می‌کنیم که به تاریخ ۴ جون سال جاری وزرای خارجه امریکا و ترکیه در مذاکرات شان در واشنگتن نقشه راه منبج را به بحث گرفتند.

مرتبط:

گرم شدن مناسبات ترکیه با روسیه
سوریه: ترکیه می‌تواند مشکل اخراج تروریستان از ادلب را حل کند
توافق روسیه و ترکیه در خروج گروپ های مسلح از ادلب
ارزیابی پنتاگون از اقدامات مشترک روسیه و ترکیه در سوریه
نبرد مشترک روسیه و ترکیه با تروریستها در سوریه
ترکیه قصد ندارد بخاطر خرید اس-400 از کسی اجازه بگیرد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر