16:28 19 جون 2019
امریکا دوباره هند را تهدید کرد

امریکا دوباره هند را تهدید کرد

© AP Photo / Luis M. Alvarez
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01

یک مقام وزارت خارجه امریکا دوباره هشدار داده است که معامله هند با روسیه در مورد خرید سیستم دفاع هوایی اس-400 روسی می‌تواند منجر به تحریم‌های واشنگتن علیه دهلی‌نو شود.

به گزارش اسپوتینک، یک مقام وزارت امور خارجه ایالات متحده امریکا دوباره هشدار داد که معامله هند با روسیه در مورد خرید سیستم دفاع هوایی اس-400 می‌تواند منجر به تحریم‌های واشنگتن علیه دهلی‌نو شود.

این هشدار وزارت خارجه امریکا پس از گزارش دهلی‌نو در مورد امضای توافق‌نامه دستیابی به سیستم دفاع هوایی روسیه در چارچوب دیدار دو روزه ولادیمیر پوتین به هند صورت گرفته است.
نماینده وزارت خارجه امریکا گفت: "ما از تمام متحدان و شرکایمان خواستیم که از معاملات با روسیه که ممکن است به موجب قانون کاتسا تحت تحریم قرار گیرد، خودداری کنند".
یک مقام وزارت خارجه امریکا که نخواست اسم‌اش فاش شود گفته است که خرید سیستم دفاع هوایی اس-400 از روسیه تحت ماده 231 این قانون (کاتسا) قرار می‌گیرد.
قانون مقابله با دشمنان امریکا از طریق تحریم‌ها: موسوم به قانون (کاتسا) قانونی است که با رأی قاطع کنگره وسنای ایالات متحده امریکا، علیه ایران، روسیه و کوریای شمالی به تصویب رسید، تا از طریق تحریم با آنچه اقدامات خطرناک و دشمنانه این کشورها در قبال امریکا و متحدانش خوانده شده‌است، مقابله کند. این لایحه توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا امضا و رسماً به قانون تبدیل شد.

مرتبط:

هند سیستم راکتی مدافعه هوایی اس – 400 از روسیه خریداری میکند
هند قصد دارد 12 سیستم اس- 400 از روسیه بخرد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر