12:18 26 جون 2019
روسیه آماده به مذاکرات درمورد افغانستان است، امریکا رد می‌کند

روسیه آماده به مذاکرات در مورد افغانستان است، امریکا رد می‌کند

© Sputnik / Natalia Seliverstova
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در نشست خبری هفته‌وار این وزارت می‌گوید که مسکو آماده گفتگو با امریکا برای حل وفصل و برقرار نمودن صلح‌ پایه‌دار در افغانستان است، اما واشنگتن پیشنهادات ما در این مورد رد می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک، ماریا زاخاروا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در نشست خبری هفته‌وار این وزارت در مسکو گفت که مسکو آماده گفتگو با امریکا برای حل و فصل و برقرار نمودن صلح پایه‌دار در افغانستان است، اما واشنگتن پیشنهادات را رد می‌کند.


او خاطر نشان کرد که مسکو واقعاً نمی‌تواند با تعدادی از اقدامات ایالات متحده امریکا در رابطه با افغانستان موافقت کند، زیرا این اقدامات امریکا به بهبودی افغانستان منجر نمی‌شود، بلکه اقدامات امریکا تنش‌ها را در آن کشور افزایش می‌دهد.
ماریا زاخاروا گفت: "ما برای گفتگو با امریکا در این زمینه آماده استیم. متاسفانه ما هیچ واکنشی واقعی واشنگتن را در مورد این (گفتگو در باره صلح افغانستان) نداریم. البته که اختلافات نظر وجود دارد، و این اختلافات باید در میز مذاکره حل و فصل شود که ما آماده این کار استیم و بارها و بارها از امریکا این خواسته ایم".
به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، کشورهای که برای صلح افغانستان در تلاش استند و با متحد شدن این کشور می‌شود صلح پایه‌دار در افغانستان برقرار نمود.

مرتبط:

روسیه: طالبان فعالیت جنگی را تقریباً در تمام افغانستان افزایش می‌دهد
نگرانی‌ها از رقابت امریکا و روسیه در افغانستان+ ویدئو
یک ایرانی یک شهروند روسیه و افغانستان را در بلژیک کشت
والی کابل: افغانستان و روسیه همدیگر را درک می‌کنند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر