03:22 20 جون 2019
بشار اسد

عنقریب جنگ در سوریه خاتمه می‌یابد

© AP Photo /
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10

رئیس‌جمهور سوریه اظهار داشته است که سوریه به نقش محوری عربی خود باز خواهد گشت.

اسپوتنیک به نقل از تسنیم، صباح المحمد الصباح مدیر مسول روزنامه "الشاهد" و رئیس مجموعه "الدار الکویتیة للاعلام" که به سوریه سفر کرد با بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی گفت: «من به دیدار اسد در منزل او در دمشق رفتم. این اولین سفر یک مؤسسه رسانه‌ای عربی به سوریه در طول 8 سال اخیر به شمار می‌رود. حدود یک و نیم ساعت با هم صحبت کردیم، گفت‌وگویی لذت بخش با یک رهبر خاص عربی داشتم».
بر اساس این گزارش، بشار اسد رئیس جمهور سوریه در این دیدار گفت: متاسفانه رسانه‌های عربی از رسانه‌های اسرائیلی و امریکایی پیروی میکنند که در تخریب چهره کشورهای خاورمیانه و به‌ویژه سوریه تلاش می‌ورزند.رئیس‌جمهور سوریه ضمن تمجید از رسانه‌های کویتی در انعکاس صحیح حوادث سوریه و مواضع امیر کویت گفت: ما بیشتر شهرهای سوریه را از چنگ تروریست‌های جنایتکار پس گرفته‌ایم و بازسازی مناطق را آغاز کرده‌ایم.
اسد افزود: ما خیلی زود تمام مناطق سوریه را تحت حاکمیت دولت در خواهیم آورد و حتی یک وجب از خاک سوریه نیز خارج از حاکمیت باقی نخواهد ماند.
وی اظهار داشت: برخی از کشورهای غربی مقدمات بازگشایی سفارتخانه‌های خود در سوریه را آغاز کرده‌اند و هیئت‌های غربی و عربی وارد سوریه می شوند تا مقدمات بازگشت اقتصادی، دیپلماتیک یا صنعتی خود را فراهم کنند».
اسد اظهار داشت: این جنگ خیلی زود پایان خواهد یافت و معادلات سیاسی تغییر می‌کند و سوریه به نقش محوری عربی در حمایت از مسائل امت باز خواهد گشت و همه آوارگان به شهرها و روستاهای خود باز می‌گرددند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر