15:16 19 جون 2019
پنتاگن

امریکا در ساختن سلاح هایپرسونیکی عجله دارد

© Sputnik / David B. Gleason
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

امریکا زودتر ازآانچه که انتظار می رفت سلاح هایپرسونیک خود را مورد آزمایش قرار خواهد داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از CNBC، پاتریک شاناخان، معاون اول وزیر دفاع ایالات متحده ضمن بیان این مطلب گفت که فعلاً پنتاگن در حال بررسی این مسئله است که چه تعداد از سلاح های هایپرسونیک مورد نیاز را بسازد و به کدام امکانات صنعتی برای نیاز است و بودجه آن چقدر باید باشد.

تصمیم وزارت دفاع امریکا درباره تسریع کار ساخت سلاح هایپر سونیک به دنبال اولین آزمایشات موفق چنین سلاحی در چین و همچنین معرفی سلاح های نوین روسی از جمله سلاح هایپرسونیک در پیام سالانه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به پارلمان کشور در ماه مارچ گرفته شده است.
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در این پیام راکت هایپرسونیک "کینژال" و دیگر سلاح های مهیب روسی را معرفی کرد.
راکت هایپرسونیک "کینژال" با سرعت ده برابر سرعت صوت از تمام سیستم های موجود دفاع هوایی و دفاع ضد بالستیک عبور کرده و سرگلوله های متعارف و هستوی را به اهداف واقع در مصافه تا دو هزار کیلومتر می رساند. این راکت می تواند کشتی های طیاره بردار، یخشکن ها و سایر کشتی های جنگی دشمن را هدف قرار دهد
کینژال قادراست که هم با سرگلوله معمولی و هم با سرگلوله اتمی مسلح شود. انرژی جنبشی این راکت در هنگام پرتاب بقدری بالا است که می تواند حتی بدون سرگلوله نظامی هم ضربه سختی را به کشتی دشمن وارد نماید و آن را نابود کند.
بهار امسال ده طیاره جنگی میگ 31 حامل راکت های کینژال بطور آزمایشی در پایگاه نظامی جنوبی روسیه مستقر شد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر