04:42 11 دسمبر 2019
تهدید امریکا به کشورهای که اس-400 میخرند

تهدید امریکا به کشورهای که اس-400 میخرند

© Sputnik / Sergey Malgavko
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

ایالات متحده متحدین خود را در صورت خریداری S-400 تهدید به تحریم کرد.

 به گزارش اسپوتنیک، ایالات متحده متحدین خود را در صورت خریداری S-400 از روسیه به «قانون مقابله با دشمنان امریکا از طریق تحریم‌ها» (CAATSA) تهدید کرد.
این مطلب توسط نماینده شورای امنیت ملی کاخ سفید در اشاره به خریداری این راکت ضد هوایی روسی توسط هندوستان ، بیان داشته است.
به گفته وی، واشنگتن از شرکای خود خواسته است تا معاملاتی را که ممکن است تحت CAATSA باشند، ترک کنند.وی همچنین افزود: اس — 400 در قسمت مرکزی بخش 231 قانون قرار دارد — جدید و یا به روز شده در سطح بالا از لحاظ دفاعی. "تصمیم اخیر برای تحمیل تحریم ها بر دولت چین برای خرید اس-400 نشان از جدی بودن قصد ما در مورد این موضوع است.


گفتنی است، در 5 اکتبر، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و نارندرا مودی، نخست وزیر هند، قراردادی مه منظور عرضه موشکهای ضد هوایی اس- 400 روسیه به دهلی نو امضا کردند. پیش از این گزارش شده است که سیستم تری اومف (نام نسخه صادراتی) باید ظرف پنج سال به هند عرضه شود. مشخص شده است که هند از این سیستم را به ارزش 5.43 میلیارد دلار خریداری کرده است.
پیش از این مقامات عربستان نیز با وجود تهدید امریکا درباره تحریم خریداران تسلیحات نظامی روسیه، تمایل خود را به خریداری اس-400 ابراز نموده بودند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر