19:25 18 نوامبر 2019
ولیعهد سعودی درخواست 4 میلیارد دالری ترامپ را رد کرد

ولیعهد سعودی درخواست 4 میلیارد دالری ترامپ را رد کرد

© AP Photo / Evan Vucci
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

محمد بن سلمان ولیعهد سعودی، با اشاره به تقاضای اخیر دونالد ترامپ گفت، عربستان سعودی درمقابل امنیت خود به ایالات متحده هیچ پولی پرداخت نمی کند.

گزارش اسپوتنیک، به نقل از به Bloomberg ، ولیعهد سعودی گفته است، "ما با پول ما از امریکا تسلیحات خریدیم و تمام این تسلیحات به ما رایگان داده نشده است، ولی ما در برابر امنیت خودهیچ پولی پرداخت نخواهیم کرد. وي در واکنش به اظهارات ترامپ مبنی بر این که حکومت عربستان بدون حمایت امریکا دو هفته هم باقی نمی ماند گفت "عاشق کار با ترامپ هستم."
به گفته سلمان آل سعود، دو سال پیش، عربستان سعودی سیاست خرید سلاح از کشورهای دیگر را آغاز کرد، اما با ورود ترامپ، این کشور تصمیم گرفت تا ارتش را با سلاح های امریکایی برای ده سال دیگر تجهیز کند، که 60 در صد ازاین سلاح ها ساخت ایالات متحده بوده و 40 در صد دیگر با استفاده از تکنولوژی امریکایی در خود عربستان ساخته می شد و عربستان سعودی 400 میلیارد دالر را برای این امر اختصاص داد.
بن سلمان در ادمه افزود: این توافقات شامل تولید بخشی از سلاح در عربستان سعودی بود، و بدین ترتیب شغل های اضافی کار برای شهروندان هردوکشور آماده می شد. این یک تجارت خوب و سود عالی برای هر دو کشوراست که به رشد اقتصادی تقویت امنیت کشور ها کمک می کند.
روزنامه امریکایی واشنگتن پست سپس نوشت که دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده اعلام کرد که سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی با وی تماس گرفته و از وی خواسته تا در یک حمله نظامی کاملاً محرمانه به ریاض کمک کند.
بر بنیاد گزارش، رئیس جمهور ترامپ در جواب این درخواست پادشاه عربستان سعودی 4 میلیارد دالر پول خواسته است.
طبق نوشته این روزنامه، ترامپ خطاب به سلمان بن عبدالعزیز گفته است که این عملیات نظامی هزینه‌های هنگفتی در بر خواهد داشت و برای این که امریکا در این عملیات به ریاض کمک کند، عربستان باید 4 میلیارد دالر به واشنگتن پول بپردازد.

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر