03:58 27 فبروری 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
2 0 0
ما را در دنبال کنید

حامد کرزی،رییس جمهور پیشین کشور در سخنانی راهبرد نظامی امریکا را باعث ویرانی و مرگ بیشتر در افغانستان دانست.

به گزارش اسپوتنیک، این مطلب را حامد کرزی رییس جمهور پیشین کشور در نشستی در ترکیه بیان داشته افزود: امریکا در هدف شکست دادن هراس افگنی در افغانستان نا کام است. نتایج این شکست، برای مردم افغانستان غم انگیز بوده است که سبب تلفات سنگین شده است.
کرزی ابراز داشت، 17 سال گذشت اما هنوز مردم کشته می‌شوند، تنها دیروز 26 تن در شرق افغانستان در هنگام پیکارهای انتخاباتی قربانی شدند.

وی تأکید کرد که نه تنها تلفات ملکیان در جنگ افغانستان افزایش یافته که فعالیت‌های گروه‌های هراس افگن و تندرو از جمله شبکۀ حقانی و گروه داعش نیز در کشور در حال افزایش اند.

کرزی امیدوار است امریکا به جای جنگ در افغانستان، از شیوه‌های دیگری در همکاری با منطقه و قدرت‌های کلان بزرگ را در افغانستان جستجو کند. 

 
حامد کرزی ضمن انتقاد از سیاست‌های واشنگتن در منطقه اظهار داشته است که سیاست جدید امریکا موجب مرگ ما شده است.
کرزای بیان کرد: افغانستان، عراق و ایران نشانه بارز این سیاست است.
رئیس جمهور پیشین کشور در عین حال با اشاره به تحولات ژئوپلیتیک در منطقه افزوده است که کشورهایی که ما آنها را جنوب جهان می‌نامیم، در آینده تعیین کننده قدرت در دنیا خواهند بود.
کرزای در سخنان خود همچنین تلاش‌های ترکیه در راستای گسترش صلح میان افغانستان و پاکستان را ستود و گفت که تلاش‌های اردوغان باعث ایجاد شرایط بهتری در روند صلح شد.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر