21:29 19 اکتوبر 2019
ولیعهد عربستان: روسیه پس از 19 سال از بازار جهانی نفت حذف می شود

ولیعهد عربستان: روسیه پس از 19 سال از بازار جهانی نفت حذف می شود

© AP Photo / Hassan Ammar
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

ولیعهد عربستان گفته است، که تولید نفت روسیه پس از 19 سال به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت و شاید نیز از بازار جهانی حذف شود.

به گزارش اسپوتنیک، محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی در مصاحبه با بلومبرگ گفت: در آینده شمار تولید کنندگان نفت در بازار جهانی به طور قابل توجهی کاهش خواهد یافت، به ویژه روسیه و چین از این بازار بیرون خواهند شد. 

ولیعهد عربستان گفت: تقاضا برای نفت تا سال 2030 بیش از 1 درصد در سال، از 1 تا 1.5 درصد و شاید بیشتر افزایش خواهد داشت. برخی بر این باورند، که پس از سال 2030 این تقاضا کاهش خواهند یافت. طبق محاسبات ما، بسیاری از تولید کنندگان از بازار جهاتی نفت حذف خواهند شد.
وی افزود: به عنوان مثال ما باور داریم، که تولید نفت چین در 5 سال آینده به شدت کاهش خواهد یافت. پس از گذشت 19 سال اگر تولید نفت روسیه به صفر نرسد، به شدت کاهش خواهد یافت.
بن سلمان گفت: با چنین چشم اندازی، عربستان باید در آینده نفت بیشتری را نسبت به امروز بفروش برساند.

در همین باره، والی آبراموف دکتر اقتصاد  از روسیه گفت: اطلاعاتی كه درباره حذف روسیه شنیده می شود، اطلاعات درستی نمی باشد.

اگر ما در مورد زمینه های استفاده شده در زمینه تولید نفت صحبت کنیم، آنها قادر به تولید و عرضه دائمی 20 سال به بازار جهانی محصولات نفتی از روسیه هستند. اما اکنون توسعه قفسه قطب شمال است که دارای ذخایر زیادی از نفت و گاز است. علاوه بر این، ما برای افزایش عرضه محصولات با ارزش مانند سوخت موتور و پتروشیمی، روسیه را آغاز کرده ایم.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر