09:25 20 جون 2019
بریتانیا برای حمله سایبری علیه روسیه اعلام آمادگی کرد

بریتانیا برای حمله سایبری علیه روسیه اعلام آمادگی کرد

© Sputnik / Vladimir Pesnia
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01

رسانه‌ها در مورد اینکه وزارت دفاع ملی بریتانیا در حال برسی گزینه حملات گسترده‌ سایبری برای قطع کردن برق در روسیه است خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از Sunday Times، وزارت دفاع ملی بریتانیا در حال آماده‌سازی و برسی گزینه حملات گسترده سایبری برای قطع کردن برق در صورت "حمله روسیه" است.


این نشریه با اشاره از مقامات ارشد نیروهای امنیتی بریتانیا می‌نویسد: از اینکه این کشور یک دیپو کافی سلاح در صورت رویاروی نظامی با روسیه ندارد، ابراز نگرانی کرده اند، و مقامات بریتانیاوی به این تصمیم رسیده‌اند حملات گسترده سایبری تنها جایگزین استفاده از سلاح‌های هسته‌ای در صورت پاسخ "حمله روسیه" می‌تواند باشد.
در حال حاضر بریتانیا تلاش می‌کند که پتانسیل تهاجم سایبری خود را توسعه دهد تا در صورت لزوم "تجاوز" از طرف روسیه "نور کرملین را خاموش کند". به گفته این نشریه در صورت که روسیه تصمیم به جذب جزایر کوچک استونی یا حمله به لیبی را به منظور کنترول ذخایر نفتی و تحریک بحران جدید مهاجرت در اروپا داشته باشد در این صورت بریتانیا فرصت بیشتری را خواهد داشت.

پیش از این، دیوید لیندنتون، رئیس دفتر نخست وزیر بریتانیا، گفته بود که کشورهای غربی باید در مورد روسیه احتیاط کنند و امنیت سایبری خود را تقویت کنند و اما در عین حال با مسکو گفت‌و گو نمایند.

مرتبط:

جنگ بین بریتانیا و روسیه
رهگیری طیاره جنگی روسیه از سوی نیروی هوایی بریتانیا
طیاره نیروهای هوایی بریتانیا دوباره در حریم هوایی روسیه دیده شد
پیشی گرفتن ارتش روسیه از ارتش بریتانیا
روسیه، بریتانیا را به دادن رشوة متهم کرد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر