17:17 23 مارچ 2019
لندن در معرض غرق‌شدن زیر آب

لندن در معرض غرق‌شدن زیر آب

© Sputnik / Alex McNaughton
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که به‌دلیل افزایش سطح آب بحرها ناشی از گرمایش جهانی، پایتخت بریتانیا در معرض غرق شدن کامل زیر آب قرار دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه بریتانیایی اندیپندینت، سازمان بریتانیایی "Christian Aid" اخیراً یک تحقیق انجام داده که نتایج آن نشان می‌دهد که لندن و دیگر شهرهای ساحلی بریتانیا به‌دلیل افزایش سطح آب بحرها که ناشی از گرمایش جهانی می‌باشد، در معرض غرق‌شدن زیر آب قرار دارند. 

در تحلیل این سازمان آمده است که سطح آب بحرها به مرور زمان به ۴۰ سانتی متر افزایش خواهد یافت. البته در صورتی که دمای هوا بیشتر از ۱.۵ درجه قبل از صنعتی، افزایش نیابد، این خطر رفع خواهد شد. در حال حاضر دمای هوای در جهان بیشتر از ۳ درجه بالا رفته است که این یک تهدید فاجعه‌بار برای شهرهای ساحلی می‌باشد.

به باور محققان این سازمان، خطر غرق‌شدن شهرهای هوستون (امریکا)، تکزاس (امریکا)، بانکوک (پایتخت تایلند)، شانگهای (چین) و مانیل (پایتخت فیلیپین) را نیز تهدید می‌کند.

کت کرامر، نویسنده این گزارش می‌گوید که برای جلوگیری از بالا آمدن سطح آب بحرها باید اقدامات گسترده و سریع مبنی بر کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای، روی دست گرفته شوند.

مرتبط:

پیش‌بینی افزایش فاجعه‌بار سطح آب اقیانوس‌ها
آتش سوزی در نزدیکی ورزشگاه المپیک لندن + ویدیو
شهروند افغان در لندن تبعه پاکستانی را کشت
کم شدن آب بایکال تا پایینتر از سطح بحرانی
انفجار در شمال لندن
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر