13:55 20 مارچ 2019
پامپئو درمورد ملاقاتش با کیم جونگ اون سخن گفت

پامپئو درمورد ملاقاتش با کیم جونگ اون سخن گفت

© AP Photo / White House
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

وزیر خارجه امریکا پس از سفر به پیونگ یانگ و ملاقات با رهبر کوریای شمالی، سفرش را "خوب" نامید.

به گزارش اسپوتنیک، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده امریکا در صفحه توییترش نوشته است: "سفر خوبی به پیونگ یانگ داشتم تا با کیم دیدار کنم. ما تلاش‌ها برای دستیابی به توافقاتی که در نشست سنگاپور صورت گرفته بود، را ادامه می‌دهیم. بخاطر پذیرایی از من و تیم ام سپاسگزاری می‌کنم".

قبل از این گزارش شده بود که هدف اصلی اعلام‌شده سفر پامپئو آمادگی برای دومین نشست ایالات متحده امریکا — کوریای شمالی می‌باشد. دونالد ترامپ، رئيس جمهور امریکا اعلام نموده است که ملاقات وی با کیم جونگ اون "بسیار زود" برگزار می‌شود.

انتظار می‌رود که پامپئو پس از سفر به پیونگ یانگ به سئول، پایتخت کوریای جنوبی سفر نموده، درمورد نتایج سفرش با رئیس جمهور کوریای جنوبی گفتگو خواهد کرد.

قرار بود پامپئو در ماه اگست به پایتخت کوریای شمالی سفر نماید، اما به دلیل عدم پیشرفت در اجرای توافقاتی که در نخستین نشست رهبران امریکا و کوریای شمالی که در سنگاپور اعلام شده بودند، به تعویق افتاد.

به تاریخ ۱۲جون در دیدار سنگاپور، دونالد ترامپ؛ رئیس جمهور امریکا و کیم جونگ اون؛ رهبر کوریای شمالی پس از چندین ساعت مذاکره یک سند توافق امضاء کردند. 
ترامپ پیش از امضای این توافق گفت: تصور می‌کنم تمام روابط ما با کوریای شمالی و شبه جزیره کوریا بسیار متفاوت از گذشته خواهد بود. ما در حال ایجاد یک ارتباط ویژه هستیم. مردم بسیار تحت تاثیر قرار خواهند گرفت.
وی افزود: انتظار داریم روند خلع سلاح به زودی آغاز شود. سندی که امضا کردیم بسیار جامع است.

مرتبط:

امریکا با تحریم های خود کوریای شمالی را به زانو در نمی آورد
مخالفت مسکو با تحریمات یکطرفه علیه کوریای شمالی
ماکرون: کوریای شمالی تهدیدی هسته‌ای و راکتی برای جهان است
اظهارات ترامپ در مورد دیدار با رهبر کوریای شمالی
پمپئو: روسیه تحریم‌ها علیه کوریای شمالی را تضعیف می‌کند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر