محمد بن سلمان بن عبد العزيز آل سعود

پیشنهاد عجیب عربستان سعودی برای برگزاری یک نشست در اورشلیم

YouTube / WST
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10

محمد بن عبدالکریم العیسی، یک تن از متحدان شاهزاده محمد بن سلمان، در بیانیه‌ای غیر معمول، در مورد ضرورت برگزاری یک کنفرانس میان مسلمانان، مسیحیان و یهودی ها در اورشلیم صحبت نمود. به گفته وی این کنفرانس می تواند زمینه های مناسب را برای یافتن راه حل مناسب ایجاد کند.

به گزارش اسپوتنیک، رئیس اتحادیه "اسلامی بین المللی" که در عربستان سعودی مستقر است، برای  برگزاری یک کنفرانس مذهبی میان یهودیان، مسلمانان و مسیحیان در اورشلیم به منظور یافتن راه هایی برای دستیابی به صلح از طریق یافتن موقعیت های مشترک بین ادیان، دعوت کرد.

محمد بن عبدالکریم گفت: " ما باید یک هیأت صلح خواهان را ارسال کنیم که در آن نمایندگان تمامی سه ادیان ابراهیمی حضور داشته باشند. مسلمانان، مسیحیان و یهودیان باید با هم تمام زیارتگاه ها را دیدن کنند" او گفت آنها باید مساعی مشترک را برای یافتن راه حل مناسب به خرج دهند. 

این یک خواست غیر عادی به شمار می رود، زیرا،عربستان سعودی هیچگونه روابط دیپلماتیک، با اسرائیل ندارد و اکثر کشورهای جهان عرب اسرائیل را به رسمیت نمی شناسند و ادعای اورشلیم را رد می کنند.

این وزیر عدلیه سابق عربستان معتقد است که چنین هیئتی باید از سیاست مستقل باشد و در آن نمایندگان هر سه ادیان اشتراک نمایند.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر