واکنش تند عطا محمد نور به دادن لقب «معلم بزرگ» به رئیس جمهور غنی

واکنش تند عطا محمد نور به دادن لقب «معلم بزرگ» به رئیس جمهور غنی

© Photo / Ata Mohammad Noor FB
جهان
دریافت لینک کوتاه
112

والی پیشین بلخ می گوید که لقب «معلم بزرگ» به رییس حکومت از جانب چند چهره متملق و بی ریشه و مسئولان فرصت طلب موسسه تحصیلی خصوصی نخبگان برای تقویه موقف ‌و تجارت شان، داده شده است، نه معارف و معلمین بلخ.

به گزارش اسپوتنیک، عطا محمد نور، پیشین بلخ در واکنش به دادن لفب «معلم بزرگ» به رئیس جمهور، گفت: لقب «معلم بزرگ» به رییس حکومت از جانب چند چهره متملق و بی ریشه و مسئولان فرصت طلب موسسه تحصیلی خصوصی نخبگان برای تقویه موقف ‌و تجارت شان، داده شده است، نه معارف و معلمین بلخ.
رئیس معارف بلخ در سفر رئیس جمهور به  این ولایت با تعدادی از دوستان و نزدیکانش در تالار مقام ولایت به دیدار غنی شتافتند و لقب معلم بزرگ را به وی دادند.
در این دیدار نورالله داودزی، یکی از سرمایه‌داران و صاحب امتیاز شرکت‌های تجاری داودزی نیز با رئیس معارف بلخ همراه بود.
نور می گوید که در سفر اخیر رییس حکومت وحدت ملی به بلخ دو مساله خبر ساز شد و برخی ها آنرا از نشانی مردم بلخ حساب کردند که لازم به تصحیح دارد.
وی تصریح کرد که لقب «معلم بزرگ» به رییس حکومت از جانب چند چهره متملق و بی ریشه و مسولان فرصت طلب موسسه تحصیلی خصوصی نخبگان برای تقویه موقف ‌و تجارت شان، داده شده است، نه معارف و معلمین بلخ. در سرزمین مولانا، رابعه، ابن سینا و‌ده ها مشاهیر بزرگ و معلمان واقعی هرگز انسان های با دانش و چیز فهم، این خبط تاریخی را مرتکب نمی شوند.
والی پیشین بلخ تأکید کرد که دست کم چهارده هزار معلم بلخ مفهوم این لقب مبارک و کاربرد آن را درک میکنند. وقتی اینها سالها پیش بمن لقب ستاره معارف را دادند، صدها‌معلم عزیز درتوماری، تایید آنرا امضا کردند.

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر