19:53 25 اگست 2019
تهدید به اخراج روسیه از شورای اروپا

تهدید به اخراج روسیه از شورای اروپا

© Sputnik / Vladimir Fedorenko
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

دبیرکل شورای اروپا گفته است که اگر روسیه تا اواسط سال 2019میلادی پرداخت سهمیه سالانه خود را به بودجه این نهاد اروپایی را از سر نگیرد، از ارگان‌های اصلی این شورای اخراج خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک، توربیورن یالاند، دبیرکل شورای اروپا اعلام کرد در صورت روسیه تا اواسط سال 2019میلادی پرداخت سهمیه سالانه خود را به بودجه این نهاد از سر نگیرد، از ارگان‌های اصلی شورای اروپا اخراج خواهد شد.


این دبیرکل شورای اورپا یادآور شده است که کمیته وزیران شورای اروپا می‌تواند در باره توقف شرکت نمایندگان روسیه در کار مجمع پارلمانی شورای اروپا تصمیم‌گیری کند.
توربیورن یالاند، قصد دارد در صورت خروج روسیه از شورای اروپا گزینه اصلاح شده بودجه این نهاد را ارائه دهد.
از اواسط سال 2014میلادی اروپا در راستای اعمال تحریم‌های خود علیه روسیه ناشی از الحاق شبه جزیره کریمه به این کشور نمایندگان روس در مجمع پارلمانی شورای اروپا از حق رأی دادن محروم هستند.
روسیه در واکنش به این تحریم، تصمیم گرفت تا از سال 2016 هیئت ملی اعزام نکند و حاضر به پرداخت سهمیه سالانه خود در بودجه شورای اروپا به ارزش 33 میلیون یورو نشد.
مسکو در جون سال 2017میلادی اعلام کرد تا زمان احیای کامل حقوق خود در نهاد اروپایی، از پرداخت بخشی از حق عضویت خود در این شورای اروپایی امتناع خواهد ورزید.

مرتبط:

شورای اروپا در مورد امکان تصویب قانون اعدام در ترکیه نگران است
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر