12:32 20 جولای 2019
زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان

نماینده ویژه‌ی امریکا برای صلح افغانستان وارد عربستان شد

© Photo / AMB Zalmai Khalilzad Facebook
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

زلمی خلیلزاد پس از گفتگو با مقام های پاکستان و افغانستان به عربستان سفر نموده و با محمد بن سلمان، ولیعهد، معاون شورای وزیران و وزیر دفاع این کشور دیدار کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری آوا، در این دیدار که وزیر خارجه و معاون استخبارات عربستان و مسوولین سفارت امریکا در ریاض نیز حضور داشتند، روابط امریکا — عربستان و همچنان تلاش‌ها در مورد موضوع افغانستان بررسی شده است.

این درحالیست که پاکستان و ایالات متحده امریکا نیز برای شامل ساختن عربستان سعودی در تلاش‌های مرتبط با روند صلح افغانستان، توافق کرده‌اند.

رسانه‌های پاکستانی گزارش داده‌اند که شامل‌سازی عربستان سعودی در این تلاش‌ها، در گفتگوی طولانی مدت زلمی خلیلزاد با مقام‌های پاکستانی در وزارت خارجه این کشور مطرح شده است.

همزمان یک سخنگوی سفارت امریکا در اسلام آباد گفته که آقای خلیلزاد با کلیدی ترین مقام‌های پاکستان دیدار کرده و در این دیدارها، روی چگونگی دست‌یابی به یک توافق سیاسی برای افغانستان، بحث شده است.

قبل از این، نماینده ویژه‌ی ایالات متحده امریکا برای صلح افغانستان در جریان سفرش به کابل اعلام نموده بود که حکومت افغانستان و گروه طالبان باید هیات "باصلاحیت" شان را برای اشتراک در مذاکرات صلح ایجاد کنند.

بر اساس این گزارش‌ها، قاضی خلیل، سفیر پاکستان در روسیه نیز اعلام کرده که نشست مسکو درباره روند صلح افغانستان، در آخر همین ماه (میلادی) و یا آغاز ماه نوامبر برگزار خواهد شد.

مرتبط:

‌خلیلزاد راهی پاکستان شد
عبدالله عبدالله با زلمی خلیلزاد دیدار کرد
خلیلزاد به نمایندگی از امریکا در گفتگو های صلح افغانستان شرکت می کند
خلیلزاد؛ «برگ برنده» یا «چرخ باطل» امریکا در افغانستان؟
مسوولیت امور افغانستان به زلمی خلیلزاد سپرده می شود
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر