09:00 16 جولای 2019
مسی برنده توپ طلای 2018 به انتخاب خوانندگان فرانس فوتبال

مسی برنده توپ طلای 2018 به انتخاب خوانندگان فرانس فوتبال

© padrien80
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

ستاره بارسلونا بیشترین آرا را در رای گیری انترنتی فرانس فوتبال برای به دست آوردن توپ طلای 2018 به خود اختصاص داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ورزش سه، فرانس فوتبال، مجله ای که جایزه توپ طلا را به بهترین بازیکن سال اهدا می‌کند، نظرسنجی در نسخه انترنتی خود منتشر کرده و از فوتبال دوستان درخواست کرده که در رای گیری برای انتخاب بهترین بازیکن سال 2018 از بین فهرست 30 نفره شرکت کنند

پس از یک روز از انتظار این نظرسنجی که 700 هزار رای جمع آوری شد، این نشریه فرانسوی تصمیم گرفت، که این نظرسنجی را از وبسایت خود پاک کند. تا لحظه آخر نظرسنجی، لیونل مسی با اختصاص دادن 48 درصد آرا به خود، در صدر فهرست قرار داشت.

در حالی، که انتظار می‌رفت ناکامی مسی در جام جهانی و همچنین در چمپیونزلیگ، بار سنگینی برای او داشته باشد، ولی درخشش او با بارسا در لالیگا و کوپا دل ری، توجه هواداران را به خود جلب کرده و همین موضوع باعث شده تا او در صدر فهرست قرار بگیرد.

پس از مسی، محمد صلاح با کسب 31 درصد آرا در رده دوم قرار داشت و کریستیانو رونالدو با 8 درصد آرا در رده سوم قرار گرفته بود.  لوکا مودریچ که با کسب عنوان بهترین بازیکن فیفا و یوفا، شانس اصلی توپ طلا به حساب می‌آید، تنها 2 درصد آرا را به خود اختصاص داد و در کنار کیلیان امباپه و نیمار قرار گرفت.

اما برای توپ طلا، نظر هواداران دخیل نیست و هیئت داوران آن متشکل از خبرنگارانی از سراسر جهان است. اما نکته جالب پس از حذف نظرسنجی بهترین بازیکن، حذف نظرسنجی بهترین گل بود. عنوان کوپا که به بهترین گل می‌رسد نیز مثل توپ طلا به نظرسنجی گذاشته شده بود که گل پاتریک کوترونه، مهاجم میلان بیشترین رای را به خود اختصاص داده بود. با این وجود، این نظرسنجی نیز از وبسایت فرانس فوتبال حذف شد.

یادآوری می کنیم، که لیونل مسی ستاره بارسلونا تاکنون پنج بار توپ طلا را به دست آورده است. 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر