06:30 19 نوامبر 2019
لندن از صدور ویزا به دیپلمات های روسی امتناع می ورزد

لندن از صدور ویزا به دیپلمات های روسی امتناع می ورزد

© Sputnik / Alexey Filippov
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

بریتانیا از صدور ویزا برای دیپلمات های روسیه امتناع می ورزد.

به گزارش اسپوتنیک، الکساندر یاکوونکو، سفیر روسیه در لندن اعلام کرد: انگلیس از صدور ویزا برای دیپلماتهای روسیه امتناع می نماید
سفیر روسیه در پاسخ به این سوال که چه کسی جایگزین دیپلمات های اخراج شده در ماه مارچ را خواهند شد، گفت: "ما نمی توانیم جاهای خالی را پر کنیم، زیرا انگلیس از دادن ویزا به دیپلمات ها برای ورود به انگلستان اجتناب می کند". وی همچنین معتقد است برای پر کردن چوکی های خالی، لازم است روابط به حالت عادی خود بازگردانده شوند.
یاکوونکو با اشاره به اینکه این وضعیت نتیجه یک سیاست عمدی از طرف انگلستان است، افزود: تا کنون، ما از دولت انگلیس موضع غیرمسئولانه ای دیده ایم، به همین دلیل عملکرد سفارت ما که اکنون عملا خالی است، با مشکل مواجه است. شاید تا کنون ده ها کارمند این سفارت را ترک کرده باشند.
سفیر روسیه همچنین از لندن خواست تا سیاست خود را تغییر دهد و روابط خود با مسکو را در حوزه دیپلماتیک به حالت عادی بازگرداند. وی افزود: من فکر می کنم که هر دو کشور روسیه و انگلیس علاقه مند به تماس های دیپلماتیک عادی هستند.
شایان ذکر است که روابط بین لندن و مسکو پس از جریان مسمومیت اسکریپال از حالت عادی خارج شده است.سرگئی اسکریپال، جاسوس بریتانیا و یولیا ، دخترش روز 4 مارس در شهر سالزبری بریتانیا مسموم شدند. طرف بریتانیایی ادعا می کند که دولت روسیه در مسمومیت اسکریپال با ماده А234 دست داشته است اما مسکو این اتهام را اکیدا رد می کند. به دنبال بریتانیا، تعدادی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و همچنین امریکا، کانادا، ناروی، اوکراین ودیگر کشورها تصمیم گرفتند در رابطه با قضیه سالزبری دیپلمات های روسی را اخراج کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر