21:22 21 جولای 2019
وزارت داخله: نیروهای مبارزه با مواد مخدر در افغانستان کافی نیست

وزارت داخله: نیروهای مبارزه با مواد مخدر در افغانستان کافی نیست

© AFP 2019 / Noorullah Shirzada
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

در حال حاضر حدود 2.9 تا 3.5 میلیون تن، از جمله 1.1 میلیون زن معتاد به مواد مخدر در افغانستان زندگی می کنند.

به گزارش اسپوتنیک، عبدالخلیل بختیار معین مبارزه با مواد مخدر وزارت امور داخله می‌گوید که تشکیل نیروهای پولیس مبارزه با مواد مخدر با در نظرداشت شرایط فعلی افغانستان کافی نمی‌باشد و این نیرو ها باید بیشتر تقویت شوند.

معین مبارزه با مواد مخدر وزارت امور داخله در مراسمی در کابل گفت که برنامه‌های این معینیت مطابق پلان استراتیژیک وزارت امورداخله در حال تطبیق بوده، و در سال جاری این نیرو ها 1957 عملیات را در سطح کشور اجرا کرده اند.

آقای بختیار در حالی‌که تشکیل نیروهای پولیس مبارزه با مواد مخدر را برای شرایط فعلی بسنده نداسته، اطمینان داد که نیروهای پولیس مبارزه با مواد مخدر با تعلیمات مسلکی که در داخل و خارج از کشور فرا گرفته اند، توانایی کشف و مبارزه با مواد مخدر را دارند و به هیچ فرد اجازه قاچاق و فروش مواد مخدر را نخواهند داد. 

ویس احمد برمک وزیر امور داخله نیز در این مراسم گفت که مبارزه با مواد مخدر در اولویت برنامه‌های کاری رهبری این وزارت قرار دارد و تلاش‌های جدی به منظور ریشه کن سازی این پدیده و همچنان شناسایی و بازداشت قاچاقبران آن جریان دارد.

وزیر امور داخله افزود که مواد مخدر تنها یک پدیده داخلی نبوده بلکه ریشه در شبکه‌های بیرونی نیز دارد، از این رو نیاز است که با قاطعیت علیه این پدیده شوم مبارزه صورت گیرد، چون مواد مخدر یک بخش مهم هراس افگنان را حمایه می‌کند.

آقای برمک تصریح کرد که تروریزم، مواد مخدر و فساد اداری، حاکمیت قانون و امنیت مردم را تهدید می‌کند، ایجاب مینماید که در این زمینه ها مبارزه جدی صورت گیرد تا موارد فوق در سطح کشور ریشه کن گردد.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر