11:32 23 جولای 2019
ایران از پاکستان درخواست کمک کرد

ایران از پاکستان درخواست کمک کرد

© Fotolia / Borna Mirahmadian
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

وزارت امور خارجه پاکستان با انتشار بیانیه‌ای آمادگی خود را برای کمک در زمینه یافتن و آزادی نیرو‌های مرزی ربوده شده ایران اعلام کرد.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل " شینهوا" ، بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران سه شنبه در پی ربوده شدن تعدادی از نیروهای مرزی جمهوری اسلامی ایران مستقر در مرز از سوی یک گروه تکفیری و تروریستی و انتقال آنها به داخل خاک پاکستان، با ابراز انزجار از این اقدام تروریستی و شرارت آمیز، آن را محکوم کرد.
وی با توجه به اقدامات صورت گرفته اظهار داشت: بعدازظهر امروز دستیار وزیر امورخارجه در غرب آسیا از سفیر پاکستان خواست دولت آن کشور در چارچوب روابط دو جانبه و اصل حسن همجواری و تعهدات ناشی از قراردادهای دوجانبه و مقررات حقوق بین الملل، بی درنگ تمامی امکانات و اقدامات لازم را برای آزادسازی نیروهای مرزی جمهوری اسلامی ایران و دستگیری تروریست های شرور به کار گیرد.
وزارت امور خارجه پاکستان در واکنش به ربوده شدن 14 تن از نیروهای مرزی ایران در روز گذشته، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد نیروهای نظامی ایران و پاکستان برای یافتن این نیروهای ربوده شده به طور مشترک همکاری می‌کنند.
در این بیانیه تاکید شده است اسلام‌آباد با نگرانی همه اخبار مربوط به ربوده شدن نیروهای مرزی ایران را پیگیری می‌کند و از هیچ تلاشی برای جستجو و یافتن این نیروهای ربوده شده دریغ نخواهد کرد.
ساعت 3 صبح روز سه شنبه 11 نفر از نیروهای ایرانی شامل یک نفر کادر مرزبانی ، 6 نفر بسیجی و 4 نفر از سربازان ، در برجک 104 منطقه لولکدان، در مرز میرجاوه بدست اعضای گروهک تروریستی جیش الظلم ربوده شدند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر