06:32 19 نوامبر 2019
کرزی: در انتخابات ریاست جمهوری آینده اشتراک نمیکنم

کرزی حمایت از حنیف اتمر در انتخابات ریاست جمهوری را رد کرد

© Sputnik / Alexandr Natruskin
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

دفتر حامد کرزی؛ رییس جمهوری پیشین، اخبار منتشر شده مبنی بر حمایت او از نامزدی حنیف اتمر در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده را تکذیب کرد.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از " آریانا نیوز" احمد کریمی؛ مسؤول دفتر حامد کرزی، اخبار منتشر شده در خصوص حمایت وی از یک کاندیدای ریاست جمهوری سال آینده افغانستان را رد کرد.

آقای کریمی گفت: فعلا برای اظهار نظر در مورد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان زود است و نمی‌توان مواضعی را بیان کرد. همچنین حمایت حامد کرزی از حنیف اتمر به‌عنوان یک کاندیدای ریاست جمهوری سال آینده افغانستان نیز صحت ندارد و این موضوع تکذیب می‌شود.

پیشتر برخی از رسانه‌ها و منابع خبری، اخباری را منتشر کردند مبنی بر اینکه حامد کرزی؛ رئیس جمهوری سابق از حنیف اتمر؛ مشاور پیشین امنیت ملی اشرف‌غنی در انتخابات ریاست جمهوری آینده، حمایت می ‌‌کند.

حنیف اتمر، از چهره‌ های نزدیک به حامد کرزی محسوب می شود. او در دوره حاکمیت کرزی، در سمت هایی مانند وزارت معارف و وزارت داخله کار کرد و با به قدرت رسیدن اشرف‌غنی، مشاور او در امور امنیت ملی شد.

آقای اتمر، چندی پیش، در پی بروز اختلاف میان او و اشرف‌غنی، از دولت وحدت ملی، کناره‌گیری کرد. شماری از آگاهان، استعفای او را به تصمیم وی برای آماده‌شدن به منظور شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده، نسبت دادند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر